Опис прикладного програмного забезпечення для розробки дидактичних засобів

Статті і корисна інформація » Вивчення правопису у 1-4 класах з допомогою засобів мультимедіа » Опис прикладного програмного забезпечення для розробки дидактичних засобів

Сторінка 3

POWERPOINT – програма для створення та перегляду презентацій може стати незамінним помічником вчителя при демонстрації процесів перетворення букв, унаочненні правил правопису, створенні проблемних ситуацій для учнів, тестуванні із само-, або взаємоперевіркою, для групових та індивідуальних занять.

Розширюючи цю тему можна створити цілий електронний посібник у POWERPOINT, в якому вмістити всі правила та орфограми, що вивчаються у початковій школі, розприділити їх на класи та теми і в тих чи інших випадках використовувати для навчання правопису на уроках української мови.

Приклад розробки презентацій у POWERPOINT див. у додатках (окремі файли).

Windows Media Player або будь-який інша музична програма може бути використана для прослуховування правил, інших прийомів навчання, розуміння і сприймання їх на слух. Запис в даній програмі може здійснювати сам вчитель, передаючи інтонуванням ті моменти, на які слід звернути увагу.

Це лише деякі моменти використання вищенаведених програм для створення дидактичних засобів. Решта можна досягнути з часом та практичним застосуванням, підключаючи фантазію вчителя та учнів у цей процес. Не догматичні також і самі програми. З часом можна переходити до більш складних процесорів, графічних редакторів тощо, аби якомога краще висвітлити те чи інше питання в відповідній темі.

Розділ 2. Конспекти уроків розробки комп’ютерних дидактичних засобів для вивчення правопису (на прикладі української мови у початковій школі)

Конспект уроку з української мови

Тема. Написання не з дієсловами. Спостереження за зв’язком дієслова в реченні з іншими частинами мови.

Мета. Забезпечити засвоєння учнями знань про правопис не з дієсловами. Вчити спостерігати за мовними явищами, аналізувати й узагальнювати.

Обладнання. Уривок з повісті В. Нестайка “Тореадори з Васюківки”, комп’ютер.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу.

1. Фронтальне опитування.

– Яка частина мови називається дієсловом? Наведіть приклади.

– Яким членом речення буває дієслово? (Присудком.)

2. Перевірка домашнього завдання.

3. Письмо з пам’яті.

Продовження знайомства з “новими літературними друзями” з Васюківки.

Як я й обіцяла: послухайте нову коротку історію про хлопчика Яву, але постарайтеся запам’ятати і записати якнайбільше дієслів з цього уривка.

(Прослуховування здійснюється за рахунок використання записаного на комп’ютері голосу вчителя.)

“Якось Ява з Яришкою, сестричкою меншою, посварився і при всіх плескачів їй надавав. Так вона, замість того щоб заплакати, раптом як закричить:

– Опозогив! – Вона букву “р” не вимовляє. – Маму-депутата на все село опозогив. Загаза чогтова.

Такого шелесту наробила – Ява не знав, куди й очі подіти. Стояв-стояв, червоний мов рак, а тоді як дав дриза – тільки п’ятами залопотів”.

(В. Нестойко “Тореадори з Васюківки”.)

– Назвіть дієслова, які запам’ятались.

– Чого вчить цей короткий уривок?

III. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Робота з прислів’ями.

а) Поясніть, як ви розумієте зміст кожного прислів’я.

б) Випишіть з прислів’їв дієслова разом з не.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Актуально про педагогіку:

Виразно-образотворчі засоби в малюнках молодших школярів
З дитинства, навчившись розуміти природу, цінувати її, школяр, будучи дорослим, зможе випробувати на собі її благотворний вплив. Мистецтво і образотворча діяльність самих дітей, допоможе їм закріпити і поглибити поки елементарні, але потрібні знання про рідну природу, про місце і роль людини, що жи ...

Історія виникнення і розвитку української народної іграшки
Іграшка є відображенням своєї епохи. Історія іграшки є невід'ємною частиною історії культури суспільства. Для кожної історичної епохи характерні свої іграшки, оскільки розвиток матеріальної основи суспільства, його духовної культури позначається не лише на змісті дитячих ігор, а й на тематиці та фо ...

Загальна характеристика учбової дисципліни «Інформатика та комп’ютерна техніка»
Навчальна дисципліна «Інформатика і комп'ютерна техніка» є нормативною і входить до циклу професійної та практичної підготовки бакалавра у ВНЗ України. Головна мета навчання студентів дисципліни – забезпечити знання теоретичних та практичних засад у галузі обробки інформації та вміння використовува ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com