Океани Землі

Сторінка 2

Вся водна поверхня Землі утворює Світовий океан. Скільки в ньому води? (1 300 000 000 км3). Це важко уявити, тому порівняємо з об’ємом суші над рівнем моря ( Св. Океан = сума об’єму суші х 10). Деякі вчені вважають, що назва планети повинна бути Океан або Океанія. (7 слайд презентації).

Що таке Світовий океан? (8 слайд презентації).

Це великі простори води, які обтікають світ з усіх боків. Довгий час глибини океану були недосяжними для людини. Минув час, люди створили спеціальні машини, що допомагають вивчити морські глибини. Але навіть у наш час вчені більше знають про поверхню Місяця, ніж про поверхню дна Світового океану.

Для того, щоб краще вивчити океани, почала швидко розвиватися молода наука – океанологія. Вона вивчає різні явища і процеси, що відбуваються в Світовому океані.

Океан – найбільша частина Світового океану, що обмежена материками.

(9-10 слайди презентації).

- Що дає людям Світовий океан?

Крім того, що Світовий океан створює погоду, він щем нас і годує. Океани дають нам продукти харчування: рибу, морську капусту, водорості, з яких добувають йод, бром, солі калію, одержують добрива. Вода - основа всіх живих організмів. Понад 2 млн. суден під прапорами різних держав борознять моря і океани у пошуках риби. Щороку її добувають близько 52 млн. тонн. Океани і моря дають чимало кисню, яким ми дихаємо. З дна морів і океанів добувають нафту, газ, олово, залізні і мідні руди. Океан давно став зручним водним шляхом, який пов"язує між собою материки та країни. Цим водним шляхом сотні тисяч суден перевозять пасажирів та різноманітні вантажі з материка на материк.

На землі умовно виділяють чотири океани! Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий. (11 слайд).

- Виконаємо практичну роботу з підручника на ст. 99.

(12-13 слайди презентації) .

- Розгляньте карту півкуль. Знайдіть і прочитайте назви океанів Землі. Покажіть їх на карті. (Учні по одному називають і показують океани на карті півкуль).

- Визначте у яких півкулях Землі розташований кожен океан. (Тихий, Атлантичний та Індійський океани розташовані в обох півкулях, а Північний льодовитий лише в північній півкулі.)

- Визначте, якими океанами омивається кожен материк Землі. (Євразія омивається всіма океанами, Африка - Атлантичним та Індійським океанами, Північна Америка - Північним Льодовитим, Тихим та Атлантичним океанами, Південна Америка - Тихим та Атлантичним океанами, Австралія - Тихим та Індійським океанами, Антарктида - Тихим, Атлантичним та Індійським океанами).

Вода в океанах солона. Якщо висушити всі океани, з решти солі можна було б побудувати стіну висотою 230 км і товщиною майже 2 км. Така стіна змогла б обійти по екватору всю земну кулю.

Це пояснюється тим, що за мільйони років річки земної кулі виносили з суходолу в Світовий океан величезні маси розчинених у них речовин, у тому числі й солей. Завдяки кругообігу води в природі, (14 слайд) вода з Океану випаровувалася, а розчинені в ній речовини випадали в осад і накопичувалися. Вода в Океані ставала дедалі солонішою. Цей процес тривав протягом мільйонів років і продовжується дотепер.

Зараз ми здійснимо уявну подорож у глибини Світового океану і переконаємося, що в ньому живе дуже багато рослин і тварин.

Тихий океан(15 слайд). Це найбільший океан. (16 слайд) Він займає майже таку територію, як усі океани, що разом узяті. (17-18 слайд) Вперше його відкрив мандрівник-португалець Фернан Магеллан у 1520 році. Тихий океан омиває понад 50 країн світу. На дні Тихого океану знаходиться найглибша западина Світового океану - Маріанська, глибина якої сягає 11022м.

- У якому океані на вашу думку найрізноманітніший рослинний і тваринний світ?Чому?

Найрізноманітніший рослинний і тваринний світ у Тихому океані, тому що він простягається від Північного полюса до Південного та лежить у межах різних теплових поясів. температура води в різних частинах Тихого океану різна

- Де вода в тихому океані найтепліша, а де - найхолодніша?

Найтепліша вода біля екватора, а найхолодніша - біля полюсів. Це й зумовило різноманітність його природи.

В океані живе близько 10 тисяч видів рослин. (19-25 слайди) Більшість рослин – це водорості. На глибині 100 м живуть зелені водорості, нижче – бурі, ще нижче – червоні. Тут росте найдовша у світі водорость, довжина якої становить близько 60 метрів. У водах океану налічують понад 6000 видів молюсків, мідій, устриць, кальмарів, восьминогів. Відомо 2000 видів риб(26-36 слайди). Тут є велетенські краби, морські черепахи, змії. Живуть кити, тюлені, моржі, котики. На дні Тихого океану виявлені родовища нафти і газу.

Страницы: 1 2 3 4

Актуально про педагогіку:

Створення перших вищих навчальних закладів україни острозької та києво-могилянської академії як результат філантропічної діяльності видатних українських меценатів
У другій половині XVI століття відбувся тяжкий перелом для України: на основі Люблінської унії 1569 року Литва й Україна були приєднані до Польщі. Саме ця подія відкрила широку дорогу польському католицизму на українські землі. Розпочалася ідеологічна й культурна експансія Польщі. В Україні будують ...

Драматизація як метод навчання
Драматизація, як метод розвитку розумової діяльності, здебільше використовується в молодших класах школи, коли учні погано ще володіють словом, мислення мають наочно-образне. В 1-2 класах драматизацію використовують для з’ясування змісту всього прочитаного тексту чи для осмислення окремих фраз або ...

Система знань, необхідних школяру для розвитку у нього мовної ввічливості
Комплекс вправ для навчання мовної ввічливості включає передмовне орієнтування учнів, мовну інтенцію, ролеву соціалізацію. Передмовне орієнтування учнів забезпечує істотні для формування конкретної мовної дії мотив, задум вислову, необхідні для його реалізації стратегії і тактики. У найбільш загаль ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com