Океани Землі

Сторінка 2

Вся водна поверхня Землі утворює Світовий океан. Скільки в ньому води? (1 300 000 000 км3). Це важко уявити, тому порівняємо з об’ємом суші над рівнем моря ( Св. Океан = сума об’єму суші х 10). Деякі вчені вважають, що назва планети повинна бути Океан або Океанія. (7 слайд презентації).

Що таке Світовий океан? (8 слайд презентації).

Це великі простори води, які обтікають світ з усіх боків. Довгий час глибини океану були недосяжними для людини. Минув час, люди створили спеціальні машини, що допомагають вивчити морські глибини. Але навіть у наш час вчені більше знають про поверхню Місяця, ніж про поверхню дна Світового океану.

Для того, щоб краще вивчити океани, почала швидко розвиватися молода наука – океанологія. Вона вивчає різні явища і процеси, що відбуваються в Світовому океані.

Океан – найбільша частина Світового океану, що обмежена материками.

(9-10 слайди презентації).

- Що дає людям Світовий океан?

Крім того, що Світовий океан створює погоду, він щем нас і годує. Океани дають нам продукти харчування: рибу, морську капусту, водорості, з яких добувають йод, бром, солі калію, одержують добрива. Вода - основа всіх живих організмів. Понад 2 млн. суден під прапорами різних держав борознять моря і океани у пошуках риби. Щороку її добувають близько 52 млн. тонн. Океани і моря дають чимало кисню, яким ми дихаємо. З дна морів і океанів добувають нафту, газ, олово, залізні і мідні руди. Океан давно став зручним водним шляхом, який пов"язує між собою материки та країни. Цим водним шляхом сотні тисяч суден перевозять пасажирів та різноманітні вантажі з материка на материк.

На землі умовно виділяють чотири океани! Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий. (11 слайд).

- Виконаємо практичну роботу з підручника на ст. 99.

(12-13 слайди презентації) .

- Розгляньте карту півкуль. Знайдіть і прочитайте назви океанів Землі. Покажіть їх на карті. (Учні по одному називають і показують океани на карті півкуль).

- Визначте у яких півкулях Землі розташований кожен океан. (Тихий, Атлантичний та Індійський океани розташовані в обох півкулях, а Північний льодовитий лише в північній півкулі.)

- Визначте, якими океанами омивається кожен материк Землі. (Євразія омивається всіма океанами, Африка - Атлантичним та Індійським океанами, Північна Америка - Північним Льодовитим, Тихим та Атлантичним океанами, Південна Америка - Тихим та Атлантичним океанами, Австралія - Тихим та Індійським океанами, Антарктида - Тихим, Атлантичним та Індійським океанами).

Вода в океанах солона. Якщо висушити всі океани, з решти солі можна було б побудувати стіну висотою 230 км і товщиною майже 2 км. Така стіна змогла б обійти по екватору всю земну кулю.

Це пояснюється тим, що за мільйони років річки земної кулі виносили з суходолу в Світовий океан величезні маси розчинених у них речовин, у тому числі й солей. Завдяки кругообігу води в природі, (14 слайд) вода з Океану випаровувалася, а розчинені в ній речовини випадали в осад і накопичувалися. Вода в Океані ставала дедалі солонішою. Цей процес тривав протягом мільйонів років і продовжується дотепер.

Зараз ми здійснимо уявну подорож у глибини Світового океану і переконаємося, що в ньому живе дуже багато рослин і тварин.

Тихий океан(15 слайд). Це найбільший океан. (16 слайд) Він займає майже таку територію, як усі океани, що разом узяті. (17-18 слайд) Вперше його відкрив мандрівник-португалець Фернан Магеллан у 1520 році. Тихий океан омиває понад 50 країн світу. На дні Тихого океану знаходиться найглибша западина Світового океану - Маріанська, глибина якої сягає 11022м.

- У якому океані на вашу думку найрізноманітніший рослинний і тваринний світ?Чому?

Найрізноманітніший рослинний і тваринний світ у Тихому океані, тому що він простягається від Північного полюса до Південного та лежить у межах різних теплових поясів. температура води в різних частинах Тихого океану різна

- Де вода в тихому океані найтепліша, а де - найхолодніша?

Найтепліша вода біля екватора, а найхолодніша - біля полюсів. Це й зумовило різноманітність його природи.

В океані живе близько 10 тисяч видів рослин. (19-25 слайди) Більшість рослин – це водорості. На глибині 100 м живуть зелені водорості, нижче – бурі, ще нижче – червоні. Тут росте найдовша у світі водорость, довжина якої становить близько 60 метрів. У водах океану налічують понад 6000 видів молюсків, мідій, устриць, кальмарів, восьминогів. Відомо 2000 видів риб(26-36 слайди). Тут є велетенські краби, морські черепахи, змії. Живуть кити, тюлені, моржі, котики. На дні Тихого океану виявлені родовища нафти і газу.

Страницы: 1 2 3 4

Актуально про педагогіку:

Практика розробки курсів
Розробка базової структури курсів і дисциплін у системі дистанційного навчання припускає використання модульного принципу побудови, як це наведено у підручнику з англійської мови REWARD: 1 модуль – 5 уроків. Для рішення даної задачі рекомендується використовувати єдину, формальну методику, що дозво ...

Процес виховного навчання на уроках математики
Зацікавити розум дитини — ось що є одним з основних положень нашої доктрини, і ми нічим не нехтуємо, щоб прищепити учневі смак, ми сказали б, навіть пристрасть до навчання» М. В. Остроградський Життєва дорога підростаючого покоління прокладається в рамках загальноосвітньої школи — життєвого простор ...

Основні управлінські функції та вимоги до їх виконання
Державне управління – це вид діяльності держави, що полягає у здійсненні нею управлінського, тобто організуючого, впливу на ті сфери і галузі суспільного життя, які вимагають певного втручання держави шляхом використання повноважень виконавчої влади. Всі можливі тонкощі і особливості роботи управлі ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com