Педагогічна діагностика - сукупність прийомів контролю і оцінки, спрямованих на вирішення завдань оптимізації навчального процесу, диференціації учнів, а також вдосконалення освітніх програм та методів педагогічного впливу.
В педагогіці напрацьовано чимало способів діагностування:
- Спостереження за повсякденною роботою учнів;
- Перевірка виконання домашнього завдання;
- Контрольні та самостійні роботи, екскурсії з метою перевірки
знань;
- Творчі роботи;
- Тестування навченості і вихованості школярів;
- Дослідження потенційних можливостей учнів.
В гуманістичній педагогіці діагностика виходить на перший план як загальний спосіб отримання інформації про протікання навчально-виховного процесу.
І перед тим, як впроваджувати систему творчої діяльності викладача, мною була проведена первинна діагностика сформованості пізнавального інтересу учнів до вивчення іноземної мови. Діагностика мала форму тесту, що складається з 11 питань, і повністю відповідала віковим особливостям учнів.
Після обробки результатів була складена діаграма, в якій відображена відсоткова співвіднесеність учнів зі стійким пізнавальним інтересів, нестійким пізнавальним інтересом і відсутністю пізнавального інтересу. Тільки 23% учнів відрізняються стійким пізнавальним інтересом та активністю у вивченні французької мови. У 46% учнів пізнавальний інтерес проявляється час від часу і залежить від деяких факторів: мотивації, як зовнішньої, так і внутрішньої, зацікавленості і т.д. Інші ж 31% учнів не проявляють пізнавальної активності до вивчення французької мови.
Результати даної діагностики були використані мною для коригування навчально-виховного процесу. Як уже зазначалося раніше, гіпотеза полягає в тому, що педагогічна творчість, що проявляється на уроках французької мови, сприятиме формування пізнавального інтересу школярів до іноземної мови, а також гармонійному розвитку творчих здібностей учнів. Мною була проведена система заходів, заснована на прояві педагогічної творчості на уроках французької мови.
Актуально про педагогіку:
Запровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у
вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації
З метою організації проведення педагогічного експерименту щодо запровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації, 23.01.2004 р Міністерством освіти та науки України було прийнято наказ Про проведення педагогічного експерим ...
Методичні рекомендації вчителям та батькам щодо виховання обдарованої
особистості
Розбудова державності в Україні зумовила нові тенденції в розвитку освіти. З'явилася нагальна потреба суспільства у творчих, діяльних, обдарованих, інтелектуально, творчо і духовно розвинених громадянах. Кожна дитина по-своєму неповторна. Вона приходить у цей світ, щоб творити своє життя, знайти се ...
Теоретико-методологічні основи проблеми вільного часу. Історико-педагогічний
аспект проблеми
Час людини, сім’ї, суспільства є нематеріальною формою багатства, значною соціальною цінністю. Його головні складові – робочий час, який людина присвячує праці, та час, який людина використовує на власний розсуд. Кожна складова часу має своє призначення, соціально-економічний зміст, функції. Суспіл ...