Організація і проведення дидактичних ігор з екологічним змістом

Статті і корисна інформація » Формування екологічної свідомості школярів » Організація і проведення дидактичних ігор з екологічним змістом

Сторінка 1

У формуванні екологічної свідомості у учнів величезна роль належить урокам, які проводяться в нетрадиційній формі. Такі уроки завжди цікаві, пізнавальні І діти самі охоче беруть участь в їх підготовці. Я хочу привести розробки декількох таких уроків.

У формуванні екологічної свідомості у учнів величезна роль належить урокам, які проводяться в нетрадиційній формі. Такі уроки завжди цікаві, пізнавальні І діти самі охоче беруть участь в їх підготовці. Я хочу привести розробки декількох таких уроків.

Тема: Джерела забруднення води. Охорона вод.

Урок оглядовий.

Мета: дати учням знання про роль води в природі і господарській діяльності людини сформувати знання про основні джерела забруднення вод; розкрити школярам основні методи охорони вод; виховувати відчуття любові до природи, спонукати бажання охороняти її.

Прилади: картини із зображеннями моря, порту, болота, кіно фрагмент "Охорона вод".

Хід уроку.

Вода, у тебя нет ни вкуса, ни запаха,

тебя невозможно описать, тобой

наслаждаются, не ведая, что это такое.

Нельзя сказать, что ты необходима для

жизни, ты сама жизнь.

Антуан де Сент-Екзюпери.

Ведучий. Сьогодні ми починаємо вивчати розділ "Вода на Землі". Вчитайтеся в епіграф нашого уроку. Клас у нас сьогодні "телестудія", ми проводимо передачу "Тема". У нас в гостях учні 7-8 класів (З люди). Ми поговоримо про забруднення океанів і озер, річок І підземних вод, взнаємо, чому озера стають "мертвими", подумаємо про основні шляхи охорони водоймищ.

Значення води в природі величезне, і воду замінити нічим неможливо, "вода дорожче за золото", затверджували бедуїни4 що все життя кочували в пісках. Про роль води в природі і житті людини нам розкаже одного з наших гостей.

Розповідь учня 8 класу.

Вода безцінне багатство. Без неї неможливе життя на планеті. Вона є складовою частиною організму людини, а також тварин і рослин. Вода на Землі знаходиться в безперервному русі. Круговорот води зв'язує воєдино всі частини гідросфери, утворюючи в цілому замкнуту систему: океан атмосфера суша.

Вода руйнує гірські породи, переносить їх на великі відстані. Без води, що міститься в повітрі, не було б таких природних явищ, як дощ, сніг, град. Вода середовище незаселеного рослин і тварин. Вода необхідна для багатьох сторін діяльності людини. Без неї неможливе ведення сільського господарства, промисловості.

Ведучий. Проблема забруднення вод стала першочерговою. Аварії танкерів, трубопроводів; нафта забруднює водоймища. Французький дослідник Жак-Ів Кусто відзначає, що Атлантичний океан сильно забруднений сміттям протягом багатьох кілометрів, що не можна умиватися, попрати. Океан сильно "хворий". Зараз ми дізнаємося про основні хвороби океану.

Розповідь учня 7-го класу.

Найпоширенішим і повсюдним забрудненням води сталі нафтопродукти. Цьому сприяє широке вживання нафти в різних галузях господарства. Щорічно в океан потрапляє 5-10 млн. т. нафти, крупним джерелом попадання нафти в океан є втрати з морських судів і на нафтопроводах. Нафта розливається тонкою плівкою по обширній акваторії, в два рази зменшуючи випаровування води, надходження повітря у воду, губить морські мікроорганізми, рибу, морських птахів. Нерідко відбуваються аварії танкерів. Так, після того, як американський танкер "Ессо Реттісберг" сів на мілину, на поверхні океану вилилося близько півтора мільйонів літрів нафти, пляма її покрила близько 5 кв.км. морити. Аварійні втрати нафти відбуваються і на морських промислах. Щорічно в світовий океан виноситься 800 тис.т. отрутохімікатів І хімічних добрив. Не можна не зупиниться і на забрудненні океану сміттям.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Актуально про педагогіку:

Педагогічна взаємодія суб’єктів педагогічного процесу
Педагогічна взаємодія передбачає особистісний контакт викладача і студентів, який має наслідком взаємні зміни їхньої поведінки, діяльності, відносин, установок. У межах компетентнісно зорієнтованого підходу до організації навчання особливої значущості набуває гуманістично зорієнтований педагогічний ...

Інтеграція навчального процесу як чинник розвитку пізнавальної активності учнів на уроках природознавства
Однією з найважливіших проблем сучасної освіти, на наш погляд, являється помітне зниження зацікавленості учнів до навчання. Оновлення змісту освіти у 21 столітті вимагає розв’язання складної проблеми, як перетворити гігантський масив знань в індивідуальне надбання та знаряддя кожної особистості. Ад ...

Шляхи та засоби активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення пейзажного жанру
Предмет "образотворче мистецтво" має на меті виховання в учнів цілісного сприймання дійсності за художньо-естетичними законами, розвитку зорової культури і творчої уяви, а також оволодіння різноманітними засобами створення художніх образів. У предметі "образотворче мистецтво" вз ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com