Система уроків з використанням комп’ютера в початковій школі

Статті і корисна інформація » Використання комп’ютера на уроках мистецтва » Система уроків з використанням комп’ютера в початковій школі

Сторінка 4

Тільки ранок настає,

Виглянь у віконце!

Всім воно життя дає,

Променисте . (сонце).

– Усі кольори, що дарує нам сонце та породжує вогонь, називають теплими. Це – оранжевий, червоний, жовтий кольори.

– А яким вам здається сонечко? (Круглолице, радісне, жваве, осяйне .)

– Намалюйте сонечко „теплими кольорами”.

Учні малюють сонечко, а потім вирізають і наклеюють зображення на великий лист паперу, прикріплений на дошці, в перерві між виконанням частин робіт виходять до комп’ютера і розмальовують сонечка в певні кольори (за необхідним керівництвом вчителя).

Урок 14. Ознайомлення з холодними кольорами. Отримання холодних відтінків кольорів додаванням синіх барв. Зимовий день

Мета. Ознайомити учнів з холодними кольорами шляхом порівняння „теплий – холодний”. Навчати учнів утворювати холодні відтінки кольорів додаванням синьої фарби. Ознайомити учнів із художньою технікою монотипії. Розвивати уяву, чуття кольору. Викликати інтерес до занять образотворчою діяльністю. Сприяти художньо-образному відображенню краси навколишнього світу.

Обладнання:

акварельні фарби, мило, пензель, баночка для води, глянцевий папір, скло або дзеркальце чи керамічна плитка;

малюнки із зображенням сонечка, вогню, сніжинки, краплини, бурульки, смужки семи кольорів (червона, жовта, оранжева, блакитна, синя, зелена, фіолетова);

репродукції: І. Грабара „Зимовий пейзаж”, Т. Яблонської „Зимовий день”;

комп’ютери.

Словниковий мінімум термінів і понять: холодні кольори: синій, блакитний, фіолетовий.

План уроку

1. Організаційна частина – 2 хв.

2. Теоретична частина – 10 хв.

3. Практична діяльність – 18 хв.

4. Перегляд, аналіз і оцінювання учнівських робіт – 5 хв.

Учитель демонструє виконану на комп’ютері схему і коментує її.

– Сонце і вогонь дарують людям тепло, їхні відтінки мають переважно жовто-червону гаму. Тому ці кольори називають теплими.

Відтак учитель записує на дошці слово холод.

– Що дає людям відчуття холоду, прохолоди? (Сніг, вода, лід.)

Учитель доповнює схему умовними позначеннями.

– Назви яких кольорів потрібно записати? (Блакитний, синій, зелений фіолетовий.) Як називатимемо ці кольори? (Холодні.) Учитель доповнює схему.

– Розгляньте репродукції картин І. Грабара, Т. Яблонської. Які кольори на них переважають? Ви, мабуть, помітили, що художники використали у своїх роботах різні кольори, проте всі вони мають холодні відтінки.

– Як же утворити потрібні відтінки різних кольорів? (За допомогою си­ньої фарби.) На основі малюнків і вправи в підручнику (с. 20) повчіться утворювати відтінки холодних кольорів додаванням до них синього кольору.

Учні виконують вправу.

– Уявіть собі зимовий день. Зробити це допоможе вірш Олександра Олеся.

Коли із хати вийшли ми,

Ще тільки розсвітало .

Під білим килимом зими

Усе навколо спало.

В пухнасті сукні і свитки

Ялини повдягались,

Кущі насунули шапки

І вовною пишались.

– Спробуйте відтворити почуте в малюнку, використовуючи холодні кольори та їхні відтінки. Скористайтеся для цього технікою монотипії. Візьміть акварельні фарби, пензель, воду і мило. Розведіть фарбу мильною водою. Для роботи над монотипією фарба повинна бути густою, а не прозорою. Нею малюємо на склі. Потім кладемо на скло глянцевий папір і злегка притискуємо пальцями по всій площі аркуша, обережно піднімаємо і кладемо на рівну площу – стіл, дошку, підлогу – для просихання.

Учитель демонструє послідовність виконання роботи. Учні розпочинають роботу. За бажанням малюнок можна доповнити деталями (хатинка, ялинки, тварини, сліди птахів, звірів, люди).

Якщо на уроці залишиться час, діти можуть пограти у гру. Малюнок із зображенням галявини прикріплюють на дошці. Кожен учень бере свого метелика. Із початком віршованого тексту (той же, що і на уроці, змінені лише два останні рядки), який виголошує вчитель, метелики починають літати. Після слів: „раз-два, раз-два (пауза)” метелики повинні присісти на одну із квіток, щоб бути непомітними для птаха (але не на свою). Метеликів, яких добре видно, „з’їдає” птах (забирає вчитель). Це відбувається після слів: „Так скінчилась наша гра”. Потім гра триває.

Страницы: 1 2 3 4 5

Актуально про педагогіку:

Малювання квачиком, зубною щіткою, сухим пензлем
Знайомлячи дітей з даною технікою, пояснюю, що квачиком малюємо так само, як і звичайним пензликом. Спочатку добре змочуємо його у воді, набираємо фарби і малюємо осінній листопад, переходячи в кольорі від темного до світлого відтінку. Або розміщуємо орнамент на українському рушничку та диво-писанц ...

Методичні характеристики розвитку мовлення учнів
Одне з найголовніших завдань школи, зокрема. її початкової ланки – навчити школярів змістовно, граматично правильно і стилістично вправно висловлювати думки в усній та писемній формах. До початку 60-х років формування у молодших школярів мовленнєвих умінь не сприймалося першорядною проблемою Навіть ...

Огляд прикладного програмного забезпечення
Основними програмами, що використовуються у вчителями початкової школи є текстові, табличні, графічні, музичні редактори та програми створення комп’ютерних презентацій. MS Word – програма для створення, редагування, друкування текстових файлів (документів). Але окрім звичайної роботи над текстом ця ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com