Система уроків з використанням комп’ютера в початковій школі

Статті і корисна інформація » Використання комп’ютера на уроках мистецтва » Система уроків з використанням комп’ютера в початковій школі

Сторінка 3

2. Теоретична частина – 8 хв.

3. Практична діяльність – 20хв.

4. Перегляд, аналіз учнівських робіт – до 5 хв.

План уроку 8

1. Організаційна частина – 2 хв.

2. Перегляд, аналіз учнівських робіт– 5 хв.

3. Практична діяльність – 20хв.

4. Оцінювання учнівських робіт – до 8 хв.

У маленької Наталі

Жив-був Пензлик у пеналі.

Він був дивний чарівник,

Та з пеналу раптом зник.

Дівчинка засумувала,

Бо безбарвно в світі стало.

Білі квіти, сіре небо .

Учитель демонструє малюнок, виконаний в ахроматичній гамі (чорно-білий). Можна використати малюнок у Word, попередньо зробивши його чорно-білим.

Повернути барви треба.

Ми червоного краплинки

Заберемо у жаринки.

Апельсини ось ростуть,

Нам оранжевий дадуть.

Жовтий колір – стиглі дині

Подарують нам віднині.

Ось зелений гай вирує,

Він свій колір пропонує.

Від гаю відійдемо трошки,

Блакитний візьмемо в волошки.

Відкриваємо вдома скриньку,

Дістаємо звідти синьку.

Сьомий колір для Наталки

Дарували нам фіалки,

Щоб заграли кольори

У малюнках дітвори.

Учитель демонструє аналогічний малюнок, виконаний у хроматичній гамі, той самий малюнок перетворюючи на кольоровий.

– Порівняйте малюнки. У чому відмінність? Зробіть і ви два малюнки – кольоровий і чорно-білий. Що можна зобразити? Намалюйте те, що ви бачите зі свого вікна. Спочатку в кольорі, а потім візьміть чорну гуаш і білила і намалюйте чорно-білий малюнок.

– Вам потрібно щось намалювати сірим кольором? Як його утворити? За допомогою білої та чорної фарб. Додайте до чорної фарби трохи білил і сірий колір буде темнішим, якщо додати більше білил – світлішим.

На палітрі учні виконують вправу зі змішування фарб, а потім розпочинають роботу. Учитель уважно стежить за роботою учнів, надає їм індивідуальну допомогу.

Робота триває й на наступному уроці. Насамперед розглядають роботи учнів, колективно обговорюють їх. Відтак учні продовжують працювати. Учитель надає допомогу в усуненні виявлених недоліків.

В перерві між виконанням або по завершенню роботи вчитель за власним бажанням викликає учнів до комп’ютерів, де вони під його керівництвом виконують аналогічну роботу.

Картина створює особливий заспокійливий настрій, викликає почуття ніжності до чудової „країни” квітів, милує серце споконвічною красою рідної землі.

– Із пам’яті (або з уяви) намалюйте квіти (можна й ті, що сподобалися у творах К. Білокур), показ картин.

– Як же намалювати такі ніжні квіти, якщо у нас лише яскраві кольори? За допомогою білої фарби. Сьогодні навчимося це робити. Візьміть палітру, розмістіть зелену фарбу з одного боку, а білила – з іншого (колір фарби – на вибір учня).

– Намалюйте п'ять однакових квадратів. Зафарбуйте перший квадрат зеленою фарбою. Додайте до зеленої фарби трохи білил і зафарбуйте другий квадрат. До отриманої фарби додайте ще білил і зафарбуйте третій квадрат. Далі додавайте білил до отриманої фарби і зафарбовуйте наступні квадрати.

– Тепер ви зможете намалювати різнобарвні квіти. Але пам'ятайте, що спочатку слід малювати квіти кінчиком пензля темнішою фарбою, тримаючи пензель вертикально, кисть руки має рухатись вільно. Після цього квіти все­редині потрібно зафарбувати ніжними кольорами.

Учитель демонструє послідовність виконання роботи.

Учні самостійно виконують завдання. Учитель спостерігає за їхньою роботою, за потреби надає допомогу. Робота триває ще й на наступному уроці. З учнівських художніх робіт створюють імпровізовану виставку. Роботи переглядають, колективно аналізують, оцінюють.

Урок 12. Ознайомлення із групою теплих кольорів. Щасливе сонечка обличчя

Мета. Ознайомити школярів із групою теплих кольорів. Навчати учнів на елементарному рівні виражати кольором певний характер образу. Розвивати художньо-творчу уяву. Виховувати естетичні смаки.

Обладнання:

гуаш, пензлі, ножиці, клей, папір великого формату, палітра.

4-5 комп’ютерів.

Словниковий мінімум термінів і понять: теплі кольори – жовтий, оранжевий і червоний та усі їхні відтінки.

План уроку

1. Організаційна частина – 2 хв.

2. Теоретична частина – 8 хв.

3. Практична діяльність – до 20 хв.

4. Перегляд, аналіз і оцінювання учнівських робіт – до 5 хв.

Що у світі найсвітліше,

Наймиліше, найтепліше?

Все від нього навкруги

Набирається снаги.

Страницы: 1 2 3 4 5

Актуально про педагогіку:

Загальні характеристики морфологічного складу мовлення учнів
Етап оволодіння основними формами в області морфології закінчується значно раніше, ніж у синтаксисі, – звичайно до IV класу. В IV класі немає вже жодного учня, що не користувався б словами, які мають суфікси й префікси, складними словами, формами іменників і прикметників, часом дієслів, основними п ...

Нестандартні уроки та їх класифікація
Сьогодні в освітньому просторі України відбуваються кардинальні зміни, зумовлені процесом реформування школи, який відбувається відповідно до закону України «Про загальну середню освіту», Концепції загальної середньої освіти, Державного стандарту загальноосвітньої освіти. Все це забезпечує системне ...

Ідеї української державності та її відображення у шкільному курсі вітчизняної історії
Українська державність, зародившись у глибині віків, еволюціонувала від найпростіших до високоорганізованих форм політичної організації, переживала періоди піднесення й занепаду. Проте ідея власної державності ніколи не згасала в свідомості українського народу. Державність України має глибокі корен ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com