Система уроків з використанням комп’ютера в початковій школі

Статті і корисна інформація » Використання комп’ютера на уроках мистецтва » Система уроків з використанням комп’ютера в початковій школі

Сторінка 2

А в зеленої .(ялини).

Хоч не шию я ніколи,

А голок маю доволі. (Їжак).

Що це за будинок

Ходить без доріжки,

На дубочок схожий,

А під дахом ріжки? (Равлик).

Учитель уважно стежить за роботою учнів, надає їм індивідуальну допомогу. За кілька хвилин до закінчення уроку учні виставляють роботи на імпровізовану виставку. Учитель аналізує їх, вербально оцінює.

Після того як кожен учень окремо виконав завдання на папері підходить до вчителя і виконує аналогічне завдання в графічному редакторі (під керівництвом вчителя, без особливих технічних навиків роботи).

Урок 5. Багатство барв у навколишньому світі та в мистецтві. У небі над полями райдуга-дуга

Мета. Ознайомити учнів з назвами кольорів, їх спектральною послідовністю. Формувати уявлення про багатство барв у навколишньому світі. Ознайомити з матеріалами для малювання. Виховувати в дітей емоційну чутливість.

Обладнання: художні матеріали та інструменти (на вибір), 4-5 комп’ютерів.

План уроку

1. Організаційна частина – до 3 хв.

2. Теоретична частина – до 10хв.

3. Практична діяльність – 17хв.

4. Перегляд, аналіз та оцінювання учнівських робіт – до 5 хв.

– Ми продовжуємо знайомитися з лінією.

Учитель малює на дошці лінію.

– Будучи прямою, одноманітною, вона, по суті, нічого не означає. Намалюймо сьогодні лінію радості. Як ви гадаєте, якою вона повинна бути? Падає зірка в небі – народжується лінія, двоє дітей граються м'ячем, а лінія, яку він описує – інша, ламається крига – ще інша . Чорно-біла чи кольорова?

Учитель читає вірш. Називаючи кольори, показує олівці відповідного кольору.

Ми поважаємо простого олівця,

Непосидючого трудягу-молодця.

Але ж як добре, коли є в руці

Яскраві кольорові олівці!

Це червоний, жар неначе.

Помаранчевий – гарячий.

Жовтий, як пшениця в полі.

Мов трава, зелений колір.

Голубий, як у краплині.

А наступний колір – синій.

Синій колір, ніби річка,

Фіолетовий, як нічка.

Скільки всього кольорів

Я назвала дітворі?

Сім барвистих кольорів

Я назвала дітворі:

Червоний, оранжевий, жовтий,

Зелений, голубий, синій, фіолетовий.

– У зображенні чого використовують 7 кольорів? (Веселки, або райдуги.)

– Відгадайте загадку.

Вийшла звідкись гарна дівка, На ній – стрічка-семицвітка. А де з річки воду брала, Там коромисло зламала. (Веселка)

– Розгляньте на малюнку веселку (різноманітні зображення веселки змінюють одна одну. Програма перегляду зображень).

– Веселка – дивовижне явище природи. Чи доводилось вам коли-небудь його спостерігати? Коли таке трапляється? Які почуття, емоції виникають у цей момент?

– Райдуга, веселка і є нашою лінією радості. Відтворимо її сьогодні у себе в альбомах.

Малюю веселку,

Прозору, веселу.

Сім барв на папері –

Чотири і три.

Червоний, оранжевий,

Жовтий, зелений,

Блакитний і синій

Кладу кольори.

А ось і останній –

Фіалковий колір.

Заграє веселка

Моя чарівна!

Це усмішка сонця

Така веселкова,

Така незрівнянна,

Така осяйна!

– В образотворчому мистецтві використовують кольорові олівці, фломастери, акварель, олійні фарби, гуаш, кольорову крейду, пастель, вугілля, сангіну, простий олівець, ножі тощо.

Називаючи матеріали учитель демонструє їх.

– Згодом ми навчимося користуватись цими матеріалами і зможемо, використовуючи їх передавати красу і розмаїтість світу, свої настрої та почуття.

Учні самостійно виконують роботу.

Після виконання певного елементу або всього малюнку (за бажанням вчителя) учні поступово викликаються до комп’ютера, де створюють різнокольорові прямі або дугоподібні лінії.

Уроки 7-8. Поняття про „колір”. Хроматичні та ахроматичні кольори. Порівняння кольорів за колірним тоном. Що я бачу зі свого вікна

Мета. Ознайомити учнів із поняттям „колір”. Формувати знання про хроматичні та ахроматичні кольори і практичні уміння отримувати їх шляхом змішування кольорів, порівнювати кольори за колірним тоном. Розвивати кольорочутливість ока. Формувати в учнів художньо-естетичне ставлення до навколишнього світу, потребу насолоджуватися красою природи.

Обладнання:

гуаш, пензлі, палітра, ганчірка, баночка для води;

малюнки, виконані у хроматичній та ахроматичній гамі.

4-5 комп’ютерів з графічним редактором.

План уроку 7

1. Організаційна частина – 2 хв.

Страницы: 1 2 3 4 5

Актуально про педагогіку:

Види драматизації
В іграх-драматизація дитина, виконуючи роль як «артиста», самостійно створює образ за допомогою комплексу засобів вербальної і невербальної виразності. Видами драматизації є: ігри-імітації образів тварин, людей, літературних персонажів; рольові діалоги на основі тексту; інсценування творів; постано ...

Ідеали і цінності національного виховання
Національне виховання — це створена упродовж віків самим народом система поглядів, переконань, ідей, ідеалів, традицій, звичаїв, покликаних формувати світоглядну свідомість та ціннісні орієнтації молоді, передавати їй соціальний досвід, надбання попередніх поколінь. Науково обґрунтоване, правильно ...

Гра-драматизація як засіб розвитку акторських здібностей дітей
У іграх-драматизаціях дитина-артист, самостійно створює образ за допомогою комплексу засобів виразності (інтонація, міміка, пантоміма), проводить власні дії виконання ролі. У грі-драматизації дитина виконує який-небудь сюжет, сценарій якого заздалегідь існує, але не є жорстким каноном, а служить ка ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com