Педагогічні умови формування уявлення учнів про закон пропозиції

Статті і корисна інформація » Педагогічні умови формування уявлення про закон пропозиції » Педагогічні умови формування уявлення учнів про закон пропозиції

Сторінка 14

Досвід роботи кращих вчителів показує, що правильне використання такого підходу до організації навчального процесу дозволяє значно краще підвищити якість навчання у порівнянні з традиційними методами навчання.

Щоб розглянути одну із педагогічних умов, а саме – поетапна послідовність дій викладача училища щодо використання відповідних методів, форм і прийомів навчання, пропонується розглянути конспекти уроків із даних тем, практичнуну роботу та ділову гру. Слід зазначити, що дана тематика уроків підібрана відповідно до навчальної програми.

Конспект уроку

Тема: Пропозиція.Закон пропозиції.

Мета:1. Формувати в учнів поняття про зміст пропозиції;,

2.Розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки.

3.Виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів.

Обладнання матеріали та інструменти: комп’ютер, мультимедійний проектор,

Дидактичні засоби:

робочий зошит;

мультимедійна презентація «Пропозиція, закон пропозиції»;

Методи навчання:

розповідь, пояснення, бесіда, демонстрація.

Ключові слова : Пропозиція, величина пропозиції., ринок, витрати. ціна. прибуток.

Тип заняття:урок засвоєння нових знань

Клас : 10

План заняття

І.Організаційна частина

ІІ.Перевірка опорних знань (актуалізація)

ІІІ.Мотивація навчальної діяльності учнів.

ІV.Оголошення теми, мети, завдань уроку.

V.Засвоєння нових знань.

VI.Узагальнення і систематизація знань.

VII.Підсумок уроку.

Хід уроку

І. Організаційний момент

запрошення учнів в клас (час – до дзвінка;);

привітання;

перевірка присутності учнів за рапортом чергового; заповнення вчителем класного журналу;

перевірка готовності учнів до заняття (наявність зошита,підручника);

організація робочих місць учнів;

призначення чергових вчителем.

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів

Епіграф:

« Хто швидко виносить рішення, може швидко пожалкувати.»

П. Сір

«Купувати – означає продавати»

Франсуа Кене

«Якщо в тебе є щось краще – запропонуй, якщо ні – скорись.»

Латинська приказка

Бесіда.

Люди та фірми в економіці грають різні ролі: покупці і споживачі, виробники та продавці.

Поясніть, в чому різниця між покупцем і споживачем?

Що ми називаємо попитом?

Поясніть термін “ величина попиту ”.

Що впливає на величину попиту?

Від чого змінюється попит?

Фірма зацікавлена в отриманні прибутку. Яка формула прибутку?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Бесіда.

На попередньому уроці ми говорили про вплив цін на вашу поведінку, як покупців. Але для того, щоб угода відбулася, необхідні два ринкових суб’єкта: покупець і продавець. Якщо покупець уособлює в економіці попит, то продавець – пропозицію.

ІV.Оголошення теми, мети, завдань уроку

Використовуючи мультимедійний проектор, проектую на екран тему та мету уроку та оголошую її, учні в робочих зошитах здійснюють відповідні записи.

V.Засвоєння нових знань

План вивчення

1. Що таке пропозиція і від чого вона залежить.

2. Закон пропозиції. Еластичність пропозиції.

1 Поняття, сутність, зміст пропозиції.

Пропозиція – це кількість товарів, яка перебуває на ринку або може бути доставлена на ринок; визначається виробництвом, але не тотожне йому.

Конкретна кількість товару, яку продавці бажають та можуть продати на ринку за деякий період часу за певного значення ціни називається обсягом пропозиції.

Закон пропозиції твердить, що між ціною та обсягом пропозиції існує прямий зв’язок: обсяг пропозиції зростає з підвищенням ціни і скорочується зі зниженням ціни.

Математичним виразом закону пропозиція є функція пропозиці: QS=f(P), де QS – обсяг пропозиції товару, S - пропозиція.

Графічним відображенням функції пропозиції є крива пропозиції (рис. 2.1). Зміни ціни спричиняють зміни в обсязі пропозиція, що графічно відповідає руху між точками на даній кривій пропозиція (рис. 2.2).

До нецінових чинників пропозиції належать:

Ціни ресурсів (Зниження цін ресурсів дозволяє виробляти більше продукції)

Більш досконалі технології виробництва (дозволяють фірмі виробляти більше з тими ж самим ресурсами)

Страницы: 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Актуально про педагогіку:

Зміст уроків української мови
Курс української мови – важлива складова загального змісту початкової освіти, оскільки він не тільки є окремим навчальним предметом, а й виступає основним засобом опанування усіх інших шкільних дисциплін. Основна його мета – забезпечити розвиток, удосконалення умінь і навичок усного мовлення (слуха ...

Вікові особливості молодших школярів
Вступ до школи знаменує собою початок нового вікового періоду в життя дитини - початок молодшого шкільного віку, провідною діяльністю якого стає учбова діяльність. До 6 - 7 років підвищується рухливість нервових процесів, наголошується більше, ніж у дошкільників, рівновага процесів збудження і галь ...

Творчий синтез ідей в сучасній гуманістичній методології педагогіки вищої школи
Суперечки несумісних методологічних концепцій, яки існували на протязі 20 століття, породили закономірну реакцію. У суспільній свідомості сформувалася чітка тенденція висловлювання таких концепцій, які би існували поза межами застарілих ідеологічних спорів, примиряли їх чи синтезували протилежні пі ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com