Екологічна експедиція "Рослини України"

Статті і корисна інформація » Екологічна експедиція "Рослини України"

Сторінка 1

Ознайомити з різноманітністю рослинного світу України, збагатити знання про дерева, кущі, трав’янисті рослини, їхні лікувальні властивості; розвивати уміння презентувати результат своєї роботи; виховувати в учнів любов до природи, культуру поведінки у навколишньому середовищі, дбайливе ставлення до нього.

Вчитель. Рідна природа… Кожен з нас живе у неосяжному, чарівному світі. Але не кожен здатний бачити його красу, усвідомлювати себе його часткою. Виховувати таку здатність можна тільки у спілкуванні з природою.

Ось тому ми з вами і почали розробляти проект «Рослини України», щоб більше дізнатися про наш рослинний світ, збагатити свої знання про дерева, кущі та трав'янисті рослини, які нас оточують. Захист проекту відбудеться у вигляді екологічної експедиції. А хто її відкриває відгадайте.

Загадка

Улітку в шубі. А взимку голі. (Дерева)

Отже спочатку знайомимося з деревами. 1. Зелену сукню маю - .

її ніколи не знімаю,

Один - єдиний раз на рік

Зірками прикрашаю. (Ялинка)

Учень. Ялина не боїться морозів, продовжує рости при температурі мінус 50 градусів. Ялина не лише окраса лісів. Деревину використовують як будівельний матеріал; для виготовлення паперу. З неї виготовляють найкрасивіші скрипки, отже, це музичне дерево. Красунями ялинами прикрашають парки, сквери.

Вчитель. Ви знайомі з ялинкою з раннього дитинства. Десятки мільйонів ялинок щорічно прикрашають наші оселі. А чи замислювалися ви, як дорого коштує ця красуня? 10, 15 чи навіть 20 років потрібно, щоб виросла ця красуня. Чи не краще зберегти її?

Чи знаєте ви про ялинку пісні? Вірші? (Діти розповідають вірші)

А хто найближча родичка ялини?

Загадка

Відгадай, як звать наш дім,

Все про нього розповім.

Стовбур жовтий, мов янтар,

Досягає стеля хмар,

І колючі, й довгі, й тонкі

На гілках зелені голки.

Шишок безліч, та маленькі,

І не довгі, а кругленькі. (Сосна)

Учень. Сосна - дуже гарне дерево. Її ажурні гілки піднесені високо, через які просвічує небо. Який рівний золотистий стовбур. Сосни дуже люблять сонце і ростуть там, де багато світла. Дуже часто сосна росте на піску, тому що у неї сильне і глибоке коріння. Вона закріплює своїм корінням піски, тому вітер не розвіює їх, а вода не змиває пісок у річку і не замулює її. Отже сосни приносять велику користь природі. Насінням соснових шишок люблять ласувати білки й дятли. І для людей сосна корисна. З її деревини будують будинки, кораблі. Сосна - окраса лісу.

Учитель. А хто ж наступний?

Загадка

Маю плаття зелененьке,

Гнучкі, ніжні віти,

Білу кору, стан тоненький .

Як я звуся, діти? (Береза)

Учень. Береза з давніх-давен є символом чистоти, ніжності, тендітності.

Білоствола красуня щедро напувала своїм соком, лікувала від хвороб, вірно оберігала дівочі таємниці, скликала у свята молодь. Береза ділила з народом і горе війни. У дні військових випробувань береза хвилювала серця, піднімала в душі любов до рідного краю, вселяла віру в перемогу.

Берізонько, берізко,

Ти мавка лісова,

Зелені твої кіски

Вітрисько розвіва.

Стоїш ти при дорозі

У травах і кущах

І білі свої нозі

Все миєш на дощах.

Прошу вас, із берези

Ви соку не точіть,

Ви краще їй сестричку

Зелену посадіть,

Ви краще їй шпаківню

Поставте на гілках,

Щоб прилітав до неї

Друг лісу, добрий птах.

Учень. У далекому минулому з берестини люди робили посуд, виготовляли кошики, гаманці, легке взуття. На бересті робили різні записи. Тепер кору використовують для добування дьогтю. А березовим вугіллям лікують харчові отруєння. Березовий сік - для пиття. Але до всього треба підходити по розумному, а не так:

Хтось гілку тоненьку берізці одсік.

Упала вона на траву і лежить.

І капає, капає, капає сік,

І кожна краплиночка просить: -Жить!

Вчитель. А далі нас зустрічає . (Клен)

Клен звичайний, або гостролистий — високе родини кленових (25-30 м заввишки), струнке дерево з колоноподібним стовбуром, вкритим дрібнотріщинуватою темно-сірою корою, з густою розлогою кроною. Медоносна, деревинна, харчова, кормова, фарбувальна й декоративна рослина. Клен звичайний високопродуктивний весняний медонос. Клени дають прекрасну деревину. 3 неї виробляють меблі й музичні інструменти. Особливо ціниться деревина клена-явора. 3 клена звичайного і клена-явора навесні добувають сік, з якого виготовляють безалкогольні напої, кленовий сироп. Клени є джерелом для добування таніну, який використовують у науковій медицині. У листках і корі кленів містяться таніди, які використовують для фарбування: опалим листям клена звичайного фарбують тканини в жовтий колір.

Вчитель. Ось і перша частина експедиції завершилася. Ми познайомилися з деревами.

Ви почули, що дерева приносять людям велику користь. А яку саме?

Дерева - легені планети.

Житло птахів і звірів.

Їжа для людей і тварин.

Страницы: 1 2 3

Актуально про педагогіку:

Самооцінка особи
Пізнання саме себе - природна потреба людини. Від того, наскільки правильно він оцінює свою особу, залежить дуже багато що: характер, відчуття, відношення до тих, що оточують і так далі Немає необхідності доводити, що для дитяти прагнення знайти відповідь на питання: "Хто я такий?" можна ...

Поняття форм організації навчання
Чіткого визначення в педагогічній науці понять «форма організації навчання» чи «організаційні форми навчання», як і поняття «форми навчальної роботи» як педагогічних категорій поки що немає. І.Ф. Харламов правий, констатуючи, що «на жаль це поняття не має в дидактиці чіткого визначення» і що «більш ...

Система методичної роботи з історичного краєзнавства в загальноосвітніх закладах
У шкільній практиці навчання історії України вивчення історії рідного краю відбувається: 1) на уроках основного курсу, коли краєзнавчий матеріал використовується у смисловому зв'язку з досліджуваними подіями і явищами, і 2) на уроках, спеціально присвячених історії краю. Спершу розглянемо методичні ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com