Розробки уроків з теми “Черви ”

Сторінка 6

IV. Домашнє завдання

1.Вивчити §15 підручника, відповісти усно на питання після §.

2.Виписати визначення в зошит: «гермафродит», «паренхіма», «шкірно-мязовий мішок».

V. Узагальнення знань по темі уроку:

Особливості будови плоских червів. Ускладнення їх будови в порівнянні з кишковопорожнинними.

Сформулювати вивід з учнями (відображено в презентації).

Урок № 2

Тема: Плоскі черви − паразити людини і тварин.

Мета.

навчальна: перевірити та поглибити знання учнів про різноманітність плоских червів; визначити роль цих тварин у природі та житті людини; розкрити особливості будови червів паразитів, пов’язані з паразитизмом.

розвивальна: розвивати вміння працювати з підручником, додатковою літературою, таблицями; продовжувати формувати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати та формувати висновки.

виховна: виховувати цікавість до вивчення біології, медицини; формувати навички дотримання правил особистої гігієни; ознайомити з професіями лікаря, ветеринара.

Обладнання: таблиці «Тип Плоскі черви. Печінковий сисун», «Тип Плоскі черви. Планарія біла», «Тип Плоскі черви. Клас Стьожкові черви».

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Розминка.

Створення психологічного клімату який сприятиме розвитку особистості на уроці.

Хороша пам'ять є однією з умов ви соких результатів у навчанні.

Завдання 1. Що треба зробити для покращення пам'яті? (Обговорення від-повідей учнів)

Тренінг

Насамперед треба запам'ятати головне — ніколи не скаржитися на свою пам'ять. Ми знаємо тисячі слів та ще й розмовляємо різними мовами, одержуємо безліч різних відомостей. Ми добре чуємо і бачимо. У нас чудова пам'ять. Урок біології дасть змогу переконатися в цьому.

ІІ. Актуалізацій опорних знань.

Робота в парі

1. З метою зміцнення та поглиблення знань учні відповідають на запитання.

Завдання 2 (на два варіанти). У вас чудова пам'ять, тому пригадайте, які асоціації і чому виникають у вас, коли і вам трапляється назва тварини: Планарія біла, Прісноводна гідра. Складіть асоціативний кущ.

Порівняйте будову цих тварин. Зробіть висновок про відмінність і подібність між ними. (Подібність − тварини, багатоклітинні; відмінність − двобічна симетрія тіла, системи органів, покриви тіла, без порожнини тіла, три зародкові листки).

2. Для виявлення значення біологічних термінів і їх походження учням пропонується виконати завдання на картках.

Гра «Знайдіть пару»

Перемагає той, хто знайде пари швидше і правильно. Діти працюють у парах.

Варіант І: герма-, екто-, сен-, мезо-, -фродити, -сили, -дерма, -дерма.

Варіант II: паре-, енто-, бі-, а-, -дерма, -нхіма, -латеральний, -еробне.

Висновок. Усе, що ми знаємо про тип Плоскі черви, допоможе нам дізнатися про щось нове і засвоїти інформацію про червів, їх різноманітність.

III. Мотивація навчальної діяльності.'

Повідомлення теми і мети

Історична довідка «З медичної практики»

Повідомлення учня (випереджальне завдання)

У медицині відомий такий випадок: в одного пацієнта після прийняття антигельмінтозних препаратів вийшло 104 голівки ціп'яків і безліч тіл довжиною 123 м. Широкий стьожак паразитує в кишечнику людини. Його тіло складається з 2 000—4 000 члеників довжиною 15—20 м.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Актуально про педагогіку:

Переваги та недоліки психолого-педагогічного тестування
Перед тим, як розглянути можливі переваги і недоліки психологічного тестування, варто визначитися із самим поняттям «тест». Тест – це стандартизоване, часто обмежене в часі дослідження, призначене для встановлення кількісних (і якісних) індивідуально психологічних розходжень. Під тестом розуміється ...

Обернені тригонометричні функції
Функції, обернені функціям на відповідних інтервалах, називаються оберненими тригонометричними. Вони позначаються Тригонометричні функції не є монотонними у всій області їх визначення. Тому для утворення обернених функцій виділяють інтервали монотонності. а) Функція та її графік Функція на відрізку ...

Дослідницька робота з виявлення шляхів профілактики підліткової вагітності
Для виявлення шляхів профілактики підліткової вагітності в умовах загальноосвітньої школи було розроблено програму емпіричного дослідження, що складається з наступних елементів. Проблемна ситуація. Серед сучасних педагогічних проблем однією з суспільно важливих є зниження віку початку неповнолітнім ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com