Розробки уроків з теми “Черви ”

Сторінка 3

1. Війчастих червів називають «безсмертними під ножем хірурга». Якщо планарію розрізати на кілька шматків, то .

2. На черевному боці планарії багато отруйних залоз. Якщо планарія знайде дрібну тварину, вона накриє її своїм тілом і .

3. 1865 рік. Російський учений І.1. Меншиков виявив у війчастих внутрішньоклітинне травлення. Клітини травної системи активно захоплюють часточки їжі й перетворюють їх у травних вакуолях .

Рівень ІІІ

1.У чому на вашу думку, полягає біологічне значення спрощеної форми тіла у плоских червів?

2. У чому полягає складніша організація план арії порівняно з гідрою?

3. Уплоских червів відсутня:

а) нервова система;

б) видільна система;

в) дихальна система;

г) статева система;

д) кровосна система.

V. Підсумок уроку

1. Поміркуйте.

Черви — це багатоклітинні тварини, Яким притаманні такі ознаки:

1)

2)

3)

4)

2. Чи вплинула поява нових ознак на особливості будови червів?

3. Що змінилося з появою бічної симетрії і мезодерми в будові червів?

Учні (роблять висновки). Двобічна симетрія тіла — прогресивна ознака в еволюції тваринного світу, вона дає змогу виділити у будові передню і задню, праву і ліву, спинну і черевну частини тіла.

Із мезодерми розвиваються м'язова система, яка дає змогу тваринам інтенсивно і швидко пересуватися у просторі, а це приводить до розвитку нервової системи й органів чуття.

VI. Домашнє завдання

1. Вивчити § 15 і дати відповіді на запитання до нього.

2. Підготувати повідомлення про печінкового сисуна, бичачого ціп'яка, ехінокока.

3. Поміркувати і записати в зошити: за якими ознаками плоскі черви відрізняються від кишковопорожнинних .

Урок № 1 (зразок 2)

Тема:Тип Плоскі черви. Біла планарія.

Мета.

1.навчальна: познайомитися з особливостями зовнішньої і внутрішньої будови, способом життя вільноживучих плоских черів;

2.розвивальна: виявити риси схожості і відмінності плоских черв'яків і кишечнополостных;скласти загальні ознаки типа Плоскі черви; познайомитися з новими термінами: мезодерма, паренхіма, двостороння симетрія; розвивати поняття: тканина і орган, система органів.

3. виховна: виховувати інтерес до біології як науки; виховувати бережливе ставлення до природи.

Тип уроку: Комбінований урок

Засоби навчання: Презентація уроку, таблиця « Плоскі черви», роздавальний матеріал.

Хід уроку

І. Актуалізація знань

1.Фронтальна письмова перевірка знань по темі «Кишковопорожнинні» - кросворд, у вигляді індивідуального роздавального матеріалу для кожного учня. Подальша перевірка і обговорення результатів заповнення кросворду.

2.Індивідуальна усна перевірка-опит з обговоренням питань і звіркою відповідей по презентації уроку.

1.У чому схожість кишковопорожнинних і найпростіших?

Передбачувана відповідь:

Кишковопорожнинні і найпростіші мають декілька схожих ознак:

1.Проживання переважно у воді

2.клітинна будова

3.гетеротрофне живлення

4.схожість процесів дихання і живлення

5.схожість клітин внутрішнього шару з будовою простих

2.Яке практичне значення кишковопорожнинних?

Передбачувана відповідь:

Кишковопорожнинні тварини:

1.регулюють чисельність риби, ракоподібних в природі;

2.створюють коралові рифи і супутні їм співтовариства;

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Актуально про педагогіку:

Методи удосконалення запам’ятовування учнями на уроках англійської мови
Недарма науковці-психологи зауважують, що за бажанням пам’ять будь-якого типу можна поліпшити. Адже головна відмінність між людьми з доброю пам’яттю та з поганою виявляється в тому. Що одні вміють нею користуватися, тренують її, а інші – ні. За визначенням Е. Канта, в пам’яті є важливі три якості: ...

Методика вивчення прикметника
Вивчення прикметника у початкових класах переслідує такі цілі: а) усвідомлення учнями значення прикметника в мові і мовленні як важливого виражального засобу і збагачення їхнього словникового запасу прикметниками; б) засвоєння основних граматичних форм прикметника і вживання їх у власному мовленні; ...

Характеристика дисфункціональної сім’ї
Cім`я – це соціальна група, яка складається з чоловіка та жінки, котрі перебувають у шлюбі, їх дітей (власних або прийомних) та інших осіб, поєднаних родинними зв`язками з подружжям, кровних родичів і здійснює свою життєдіяльність на основі спільного, економічного, побутового, морально-психологічно ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com