Розробки уроків з теми “Черви ”

Сторінка 19

Урок № 5 (зразок 2)

Тема: Різноманітність червів, їх роль у природі та житті людини.

Мета.

навчальна: систематизувати та поглибити знання учнів про різноманітність червів різних типів, визначити роль цих тварин у природі та житті людини, повторити особливості зовнішньої та внутрішньої будови червів.

розвивальна: удосконалювати вміння працювати з підручником і додатковою літературою; продовжувати розвивати усне зв’язне мислення; творчу уяву.

виховна: продовжувати екологічне й санітарно – гігієнічне виховання, виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: тестові завдання, карта України, конверти із запитаннями, таблиці, малюнки із зображенням вивчених тварин.

Тип уроку: перевірки, оцінювання і корекції знань, умінь і навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Розминка

Створення сприятливого психологічного клімату для творчого розви­тку особистості на уроці.

Народна мудрість стверджує: «Не існує неталановитих людей, а є ті .»

Завдання. Запропонуйте свій варіант закінчення прислів'я. (Виконання завдання, обговорення результатів)

Народна мудрість стверджує: «Не існує неталановитих людей, а є ті, які займаються не своєю справою».

Наш урок «Різноманітність червів, їх значення в природі та житті людини» допоможе розкрити свої таланти, не «відомі вам і мені.

II. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Протягом кількох уроків ми вивчали різні типи червів. Це організми, які можна побачити з допомогою мікроскопа, є і форми довжиною до ЗО м. На сьогоднішньому уроці ми пригадаємо будову, спосіб життя, особливості поведінки цих живих істот. Визначимо і систематизуємо ознаки, за якими цих тварин відносимо до типів Черви.

{Повідомлення теми, мети і завдань уроку)

III. Актуалізація опорних знань

Перевірка знань фактичного матеріалу та вміння розкривати елементар­ні зовнішні зв'язки в предметах і явищах. Робота в МТГ, які формуються, враховуючи всі структурні компоненти особистості учня (знання, уміння, мислення, пам'ять).

Завдання МТГ 1

Гра «Ланцюжок». Учні ставлять один одному запитання і відповідають. Для цього вони одержують картки з термінахми, які розглядають під час ви­вчення теми «Плоскі, круглі, кільчасті черви».

Гра «Ланцюжок»

Тришарові організми, радіальна симетрія, кутикула, центральна нервова система, гермафродити, хазяїн паразита, ектодерма, ентодерма. Мезодерма. Остаточний хазяїн, міграція, аеробне дихання, анаеробне дихання, двобічна симетрія тіла. Гали, первинна порожнина, фітонематоди, сапробіонти.

Завдання МТГ 2

Заповнити таблицю — вписати представників червів. Вони одержують картки з назвами тварин .

Заповніть таблицю, вписуючи таких представників червів:

1) Гострик;

9)печінковий сисун;

2) медична п'явка;

10)трихінели;

3) ехінокок;

11)котячий сисун;

4) молочно-біла планарія;

12) людська аскарида;

5) бурякова нематода;

13) піскожил;

6)трубочник;

14) дощовий черв'як;

7) бичачий ціп'як;

15)австралійський земляний черв'як.

8) нереїс;

Тип Плоскі черви

Тип Круглі черви

Тип Кільчасті черви

Клас Війчасті черви

Клас Круглі черви

Клас Малощетинкові

Клас Сисуни

Клас Багатощетинкові

Клас Стьожкові черви

Клас П'явки

Страницы: 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Актуально про педагогіку:

Технічні засоби для унаочнення навчального матеріалу
Школа володіє найрізноманітнішими засобами мовного виховання, зокрема і такими, як навчальний фільм, телебачення, звукозапис. Ці засоби навчання щоденно прищеплюють учням норми літературної мови, яка є могутнім знаряддям виховання і культурного розвитку людини. Ось тому великого значення надається ...

Педагогічні умови формування уявлення учнів про закон пропозиції
В економічному житті суспільства беруть участь усі його члени, в тому числі й учні, хоча вони ще безпосередньо не вступають у виробничі відносини. Свідома й активна участь сучасної учнівської молоді в економічному житті та діяльності в майбутньому вимагає вже на рівні навчання послідовного здійснен ...

Розвиток промисловості в Херсонщині в кінці ХХ на початку ХХІ століття
Підприємництво - основа розвитку економіки, здійснення виробничої діяльності з фінансовою, моральною, та соціальною відповідальністю. Внаслідок процесів, що відбувались в економіці країни, галузь пережила глибоку кризу, виробництво продукції скоротилось в 5-10 раз, частка її в загальному обсязі про ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com