Розробки уроків з теми “Черви ”

Сторінка 16

На минулому уроці ми вивчали загальну характеристику типу Кільчасті черви. Давайте перевіримо, як ви її засвоїли. Якщо ви згодні з моїм твердженням, то піднімайте зелену картку, якщо ні — червону.

1. Кільчасті черви мають радіальну симетрію. (-)

2. Кровоносна система у кільчаків незамкнена. (—)

3. Тіло кільчастих поділене на сегменти — кільця. (+)

4. Шкіра кільчаків не має залоз. (—)

5. Дощові черви збагачують ґрунт перегноєм. (+)

6. У кільчаків є вторинна порожнина тіла — целом. (+)

7. У кільчаків травна система сліпозамкнена. (—) 87Кров кільчаків безбарвна. (—)

9. Кільчаки дихають шкірою і зябрами. (+)

10. У кільчаків є органи нюху і зору (+)

11. Серед кільчаків є тільки гермафродити. (-)

12. Личинки деяких кільчаків зовсім не схожі на дорослих. (+)

Усі ваші вірні відповіді зафіксовано на дошці, за що кожна група вже отримала перші бали, адже сьогоднішній урок ми проведемо у вигляді біологічного багатоборства.

III. Мотивація навчальної діяльності

Клас був заздалегідь поділений на три групи. Кожна з груп отримала завдання — вивчити окрему групу кільчастих червів. Виявляється, тип Кільчасті черви не обмежується лише дощовим черв'яком.

І це нам підтверджує один історичний факт.

Повідомлення мандрівника

(Використовує карту світу.)

Як відомо, Колумб відкрив у 1492 році не Америку, а острови, що лежать в Атлантичному океані на схід від Центральної Америки, — Вест-Індію. У ніч на 12 жовтня 1499 року Колумб, котрий стояв з кількома супутниками на кормі свого флагманського корабля «Санта-Марія», приблизно о 22-й годині за місцевим часом побачив удалині таємничі проблиски світла, описані ним як полум'я свічки, яку то піднімали, то опускали.

За розрахунками сучасних навігаторів, «Санта-Марія» в той час перебувала над значною глибиною, приблизно за 85 миль (1 миля = 1,6 км) на схід від острова Ватлінг. Що це було за світло? Ніякого світла в хатині тубільців або від звичайного багаття на березі не можна побачити з такої відстані, ні про які маяки чи сигнали в тубільців не могло й бути мови.

Один натураліст не так давно висловив припущення, що світло, яке відродило надії змучених тривалою подорожжю Колумба і його людей, було мінливими проблисками свічення одного дрібного багатощетинкового черв'яка, який, подібно до свого більшого родича — палоло, у жовтні, в останню чверть місяця кожен рік піднімається до поверхні.

Учитель. Отже, існують цікаві й доволі різноманітні представники типу Кільчастих червів. Як і кожен тип тварин, тип Кільчасті черви поділяється на класи. Які?

Діти з різних груп виходять до дошки і записують їх.

Тип Кільчасті черви (Анеліди) (11 тисяч видів)

Клас Багатощетинкові (Поліхети)

Клас Малощетинкові (Олігохети)

Клас П'явки (Гірудина)

Учитель оголошує тему й цілі уроку.

IV. Вивчення нового матеріалу

Учитель. Пропоную кожній групі обрати експерта-консультанта, який ознайомить інші групи з особливостями організації того чи іншого класу кільчаків. (Робота за методом «ажурна пилка»)

Страницы: 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Актуально про педагогіку:

Особливості артикуляції голосних і приголосних звуків
Звукові одиниці мови реально існують і функціонують не ізольовано, а в мовному потоці, в певному зв'язку одна з одною. Аналіз умов сполучуваності голосних і приголосних звуків, утворення груп приголосних, різних комбінацій їх і місця в слові, як і вивчення частотності фонем, має велику теоретичну й ...

Елементи народознавства при викладанні теми „Різноманітність та охорона покритонасінних”
Урок-подорож «сторінками червоної книги» Мета: сформувати в учнів бережливе ставлення до природи; розвивати вміння учнів працювати колективно, критично мислити, оцінювати факти, самостійно добирати необхідний матеріал для взаємонавчання. Обладнання: слайди або малюнки із зображенням рослин, занесен ...

Методи формування правової культури молодших школярів
Суть системною підходу стосовно правового виховання учнів полягає в єдності мети, завдань і змісту правовою виховання; єдності методів, прийомів і форм правовиховної роботи; єдності і узгодженості дій всіх зовнішніх виховних впливів і самовиховання особистості учня; єдності правової свідомості і по ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com