Розробки уроків з теми “Черви ”

Сторінка 15

Віршовані загадки про Кільчастих червів

1) Нам цікаво знати:

Де тварини цього типу

можуть існувати?

(Моря, прісні водойми, грунт)

2) Серед типу Кільчики

Є такі представники?

(Дощовий черв’як, нереїд, піскожил, серпула, п’явка, трубочник, австралійський земляний черв’як)

3) Цей вид прісноводний −

у книзі Червоній,

Його чисельність нас

турбує, охорони потребує.

(П’явка медична)

4) Органічні рештки грунту

вони переробляють,

Архітекторами родючості

їх називають.

(Дощовий черв’як)

5) Цей черв’як живе в морях,

У нього щетинка по боках.

Хоча плаває він швидко,

та живиться ним рибка.

(Нереїс)

4. Повідомлення з рубрики «Цікаво знати»

Учені вважають, що руїни Стародавнього Риму опинилися під землею завдяки роботі дощових черв’яків.

Спосіб пересування дощового черв’яка в грунті використовується для розробки певних технічних пристроїв, наприклад бурильних установок для буріння артезіанських свердловин.

VI. Домашнє завдання

Вивчити § 18. Відповідати на контрольні запитання. Поміркувати. Знайти цікаву інформацію про дощових червів.

Урок № 5 (зразок 1)

Тема: Різноманітність кільчастих червів та їх роль у природі

Мета.

навчальна: розкрити значення кільчастих червів для людини і природи, сформувати цілісне уявлення про тип Кільчасті черви.

розвивальна: розвивати вміння порівнювати і аналізувати наведені факти і приклади, розвивати аналітичне і критичне мислення.

виховна: спрямувати увагу на усвідомлення значення живих організмів для природи і людини, виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: вологі препарати, таблиці, стенди, малюнки дітей, дидактичні картки.

Тип уроку: закріплення знань.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація і мотивація навчальної діяльності

Перед початком уроку на дошці креслять таблицю для трьох груп учнів.

Етап

уроку

Етап актуалі-зації

Етап мотива-ції

Робота з анкетами

Робота з текстом

Робота з картками

Вікто-рина

Підсу-мок

Група 1

Група 2

Група 3

Примітка. Результати уроку можуть бути використані для тематичного оцінювання учнів.

Страницы: 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Актуально про педагогіку:

Дослідження впливу дисфункціональної сім’ї на розвиток особистості, навчання та виховання молодшого школяра
Враховуючи актуальність даної проблеми, нами було проведено дослідження, яке спрямоване на спробу виявити вплив дисфункціональної родини на особистість молодшого школяра. Провівши дане дослідження, гіпотеза про те, що дисфункціональна сім’я має негативний вплив на виховання, навчання та розвиток ос ...

Психолого-педагогічні аспекти розвитку логічного мислення учнів початкової школи
Шкільна навчальна практика показує, що багато вчителів початкових класів не завжди приділяють достатньо уваги розвитку логічного мислення і вважають, що всі необхідні розумові навички розвинуться з віком самостійно. Дана обставина призводить до того, що в початкових класах сповільнюється зростання ...

Характеристика страхів у дітей молодшого шкільного віку
У дітей молодшого шкільного віку, так само як і в дітей дошкільного віку розвивається абстрактне мислення, здатність до спілкування, діти молодшого шкільного віку також шукають відповіді на питання: «Навіщо люди живуть», «Звідки все з’явилось», але вже не так інтенсивно. У більшості дітей молодшого ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com