Розробки уроків з теми “Черви ”

Сторінка 10

Урок № 3

Тема: Загальна характеристика типу Нематоди, або Круглі черви. Роль нематод у природі та житті людини.

Мета.

навчальна: ознайомити учнів з характерними ознаками круглих червів; вивчити особливості будови і життєдіяльності аскариди людської як представника круглих червів, риси пристосованості до паразитизму.

розвивальна: удосконалювати вміння працювати з підручником, таблицями, розвивати системність мислення, вміння порівнювати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки; розвивати творчу активність, складати синквейни.

виховна: продовжувати формувати гігієнічні навички, виховувати працелюбність, старанність.

Основні поняття: кутикула, аскаридоз.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: таблиця «Тип Круглі черви», малюнок-схема «Цикл розвитку аскариди», кадри з діафільму «Плоскі, круглі та кільчасті черви».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Розминка

Створення сприятливого психологічного клімату для творчого розвитку особистості на уроці.

«Якщо ти хочеш бути щасливим, то і будь ним», — повчав Козьма Прутков. Наш оптимізм — запорука щасливої долі.

Завдання 1. Спробуйте оцінити свій оптимізм. Для цього запишіть у таблицю позитивні й негативні події останніх днів.

Позитивні події

Негативні події

Переважання позитивних подій свідчить про ваше оптимістичне ставлення до життя. Оптимізм змінює долю людини.

Як складається і від чого залежить розвиток круглих червів? Це головні проблеми уроку, які потребують розв'язання.

II. Актуалізація опорних знань.

1. Встановити логічні зв'язки між термінами та їх ознаками.

Термін

Ознака

Анаеробне

Здатність організмів розщеплювати органічні речовини без 02

Аеробне

Здатність організмів розщеплювати органічні речовини за участі 02

Білатеральна симетрія

Уздовж тіла можна провести площину, яка поділить його на праву і ліву сторону

Гермафродити

Здатність тварин створювати чоловічі й жіночі клітини

Регенерація

Здатність організму відновлювати втрачені органи та тканини, цілий організм з його окремої частини

Обговорення результатів.

2. Завдання для програмового контролю: дайте відповідь на будь-який розділ запитань з теми (письмово).

Систематика 12 3 4 5

Зовнішня будова 6 7 8 9 10

Внутрішня будова 11 12 13 14 15

Розмноження 16 17 18 19 20

Розвиток 21 22 23 24 25

Програмовий контроль

1. До якого царства відносять тварин цього типу?

2. Яку кількість видів нараховує тип?

3. Які класи нараховує тип Плоскі черви?

Страницы: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Актуально про педагогіку:

Аналіз психологічних досліджень
Під час проходження шкільної практики, було проведено тестування з учнями різних ланок освіти. За основу взято дітей 3-Г класу, як представників молодшої ланки, 6-Б, як школярів середньої і 9 в ролі старшокласників. Метою тесту було визначення продуктивності процесів пам’яті. Результати показали, щ ...

Методика формувального експерименту
Матеріали спостережень дали можливість зафіксувати, що у шкільній практиці недооцінюється роль роботи з підручником. Робота з його формування ведеться нецілеспрямовано, епізодично. Навіть ті можливості, які закладені в самих навчальних книгах, не завжди реалізовуються. На уроках домінує фронтальна ...

Принцип свідомості і активності навчання
У цьому принципі відображаються психологічні закономірності засвоєння знань, а також загальні закономірності процесу пізнання: співвідношення теоретичного і емпіричного, об'єктивного і суб'єктивного, людського і раціонального, конкретного і абстрактного, одиничного, особливого і загального. Принцип ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com