Розробки уроків з теми “Черви ”

Сторінка 1

Тема: Загальна характеристика плоских червів. Війчасті черви.

Мета.

навчальна: ознайомити учнів з характерними ознаками організації плоских червів; сформувати знання про червів як живі організми.

розвивальна: удосконалювати вміння працювати з підручником, таблицями, мікропрепаратами, мікроскопом; проводити аналіз і синтез матеріалу, робити висновки; розвивати творчу активність, пізнавальні інтереси учнів.

виховна: виховувати дбайливе ставлення до природи; продовжувати формувати навички дотримання особистої гігієни та наукове пізнання світу.

Обладнання: таблиці «Тип Плоскі черви. Планарія біла», «Тип Плоскі черви. Бичачий ціп'як», мікроскопи, вологий препарат планарії білої, свинячого ціп'яка, культура планарії білої, презентація.

Терміни та поняття: мезодерма, білатеральна симетрія, гермафродити, регенерація, паренхіма.

Тип уроку: засвоєння нових знань та формування практичних навичок і вмінь.

Хід уроку

І.Організаційний момент.

Створення психологічного клімату, який сприятиме розвитку особистості на уроці

У дитинстві всі ми любили грати в гру «Хто зайвий?». Чи не втратили з віком уміння знаходити зайвих? Перевіримо прямо зараз.

Завдання 1. Знайти зайвих і обгрунтувати свій вибір.

1) Ложка, тарілка, суп, виделка.

Варіанти відповідей: виделка (ложка і тарілка потрібні, щоб їсти суп); суп (ложка, тарілка, виделка — це посуд).

2) Стілець, стіл, шафа, людина.

Варіанти відповідей: шафа (людина сидить на стільці за столом); людина (стіл, стілець, шафа — це меблі).

Навички аналізувати та класифікувати інформацію стануть у пригоді на уроці в ході виявлення типу Плоскі черви як частини живої природи.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності.

Мета: пробудити, викликати інтерес, схвилювати, спровокувати учнів пригадати те, що вони знають.

Повідомлення учня (випереджальне завдання)

Тип Плоскі черви об'єднує тварин, які ведуть різний спосіб життя. Пристосувавшись до різних умов життя, ці тварини були змушені змінювати зовнішній вигляд і тому не схожі одна на одну. Відмінності настільки великі, що тип поділено на класи. Клас Війчасті черви об'єднує вільноживучих червів, тіло яких вкрите війками. До класу Стьожкові належать черви, тіло яких складається з члеників і нагадує стрічку. Клас Сисуни об'єднує червів, характерною ознакою яких є наявність присосок як органів прикріплення до тіла хазяїна.

— На основі яких ознак цих тварин об'єднали в тип Плоскі черви?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Самостійна робота з підручником.

Визначити систематичне положення плоских червів у системі тваринного світу. .

Імперія — Клітинні організми

Надцарство — Ядерні

Царство — Тварини

Тип — Плоскі черви

2. Загальна характеристика типу Плоскі черви

Рольова гра «У паспортному відділі»

Планарія біла. Шановна паспортистко! Допоможіть мені й моїм друзям одержати прописку в системі тваринного світу.

Паспортистка. А хто ваші друзі?

Планарія біла. Мої друзі —ехінокок, котячий сисун, бичачий ціп'як, свинячий ціп'як.

Паспортистка. Питання про прописку буде вирішувати вчена рада після вивчення відповідей на запитання анкети:

Середовище існування.

Форма і симетрія тіла.

Покриви тіла.

Наявність порожнини тіла.

Наявність системи органів.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Актуально про педагогіку:

Конкретизація навчальних цілей – ключ до подолання педагогічних стереотипів у підготовці та проведенні сучасного уроку
Перетворення в українському суспільстві докорінно змінили орієнтацію в галузі освіти. Нова освітня філософія визначала головну стратегію педагогічної діяльності: спрямування навчально-виховного процесу на формування духовного світу особистості, розкриття потенційних можливостей та здібностей учнів. ...

Психологічна діагностика стресостійкості та комунікативної компетентності соціальних педагогів
Для визначення рівня стресостійкості та комунікативної компетентності нами було проведено комплекс методик. Велике значення для розвитку стійкості до стресів молодих людей має адаптація до певних умов середовища. Тому особливо важливою для молодої людини є здатність пристосовуватися до стресових си ...

Загальні характеристики морфологічного складу мовлення учнів
Етап оволодіння основними формами в області морфології закінчується значно раніше, ніж у синтаксисі, – звичайно до IV класу. В IV класі немає вже жодного учня, що не користувався б словами, які мають суфікси й префікси, складними словами, формами іменників і прикметників, часом дієслів, основними п ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com