Розробки уроків з теми “Підцарство багатоклітинні тварини. Губки. Кишковопорожнинні ”

Сторінка 2

Завдання для групи 4

1) Роль губок у природі та житті людини.

2) Скласти опорний конспект за планом:

роль фільтраторів;

утворення осадових порід;

губки та молюски;

використання в медицині;

використання в промисловості.

Нас зі своїм завданням знайомить перша група. У файлах, що лежать у вас на столах, є таблиці для кожного учня. Ви, уважно слухаючи доповідача, заповнюєте таблиці. Кожна відповідь оцінюється учнями Інших груп.

Ці таблиці вам будуть потрібні для виконання домашнього завдання.

Домашнє завдання.

За допомогою таблиці ви вдома допишете загальну характеристику типу Губки. Хто хоче виконати завдання підвищеного рівня складності, пропоную скласти чотири тестові питання з однією правильною відповіддю або схему надходження їжі в організм губки.

Це завдання вам допоможе виконати матеріал § 12.

Закріплення знань.

Проведення досліду

Губка опускається у воду. Відбувається поглинання води. З яким процесом життєдіяльності губок ми можемо його порівняти? {Живлення)

(Обговорення отриманих результатів)

Рефлексія

Що вам сподобалося на уроці?

Що для вас виявилося найскладнішим?

Яку інформацію ви запам'ятали?

Заключне слово вчителя

Висновок.

Тепер ви чітко можете відповісти на питання: чи всі багатоклітинні мають органи та системи органів?

Я вважаю, що ми досягай мети нашого уроку. Можна зробити висновок: навчаючи інших — навчайся сам.

На уроці ви почули повідомлення своїх однокласників, працювали з підручником, обговорювали питання в групах. Тож пізнавайте, розумійте та бережіть природу.

Додаток

Скласти опорний конспект відповідно до поставлених завдань.

Завдання 1

Описати середовище існування та зовнішню будову губок:

середовище існування;

спосіб життя;

спосіб руху;

зовнішня будова.

Завдання 2

Типи клітин тіла губки:

зовнішній шар тіла губок;

значення пор та канальців;

значення джгутикових клітин;

значення амебощних клітин.

Завдання З

Описати процеси життєдіяльності губок:

губки-фільтратори;

дихання губок;

реакція на подразники;

здатність до регенерації.

Завдання 4

Роль губок у природі та житті людини:

роль фільтраторів;

утворення осадових порід;

губки та молюски;

використання в медицині;

використання в промисловості.

Оголошення домашнього завдання. Прочитати §12. Виконати Творче завдання на сторінці 52.

Урок № 1 (зразок 2)

Тема: Різноманітність підцарства Багатоклітинних тварин. Тип Губки.

Мета.

навчальна: розглянути процес можливого походження багатоклітинних від колоніальних джгутикових. Оцінити широку різноманітність типів і класів багатоклітинних тварин. Розглянути представників типу Губки, відзначити примітивні риси їх будови і життєдіяльності. Показати їх роль в природі і житті людини.

розвивальна: розвивати вміння аналізувати і робити висновки, працювати з підручником, висловлювати свої думки з допомогою біологічних термінів; формувати екологічну культуру особистості;

виховна: виховувати дбайливе ставлення до природи, до предмету, що вивчається.

Обладнання: фотографії, малюнки, опудала і інші колекційні екземпляри різних тварин; таблиці, що відображають систему царства Тварин; фіксовані (морські губки) або натурні (прісновода бодяга) екземпляри.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Запис на дошці :

Число, місяць.

Тема: «Різноманітність підцарства Багатоклітинних тварин. Тип Губки.».

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Фронтальне опитування.

1.На підставі таблиці, заповненої в ході домашньої роботи, провести опитування по порівняльній характеристиці найпростіших тварин і одноклітинних водоростей.

2.Вчитель пропонує учням змоделювати ситуацію, коли всі найпростіші тварини зникли, представити позитивні і негативні наслідки. Назвати паразитів людини з числа найпростіших і охарактеризувати заходи профілактики захворювань, що викликаються ними, – як не допустити зараження людини малярією і дизентерією?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Почати пояснення нового матеріалу доцільно з повторення знань про будову і життєдіяльність клітини (живлення, дихання, виділення). Нагадати про колоніальних жгутикових – спеціалізація і взаємодія їх клітин, ймовірно, привели до появи багатоклітинних організмів. Найважливішою властивістю багатоклітинної тварини стала злагодженість роботи клітин, тканин і органів, їх координація нервовою системою. Ці якості властиві навіть таким примітивним багатоклітинним, як губки або гідри.

Доповнення. Процеси виникнення багатоклітинних тварин вивчав російський вчений Ілля Ілльїч Мечников (1845–1916). Примітно, що найпершою його науковою роботою, підготовленою ще в гімназії, стала стаття «Деякі факти з життя інфузорій». Вивчаючи найпростіших, губок, гідр, медуз і інших водних безхребетних під час навчання в Харківському університеті, роботи в Одесі і на Середземному морі, І.І. Мечников відкрив істоту, визнану вихідною формою багатоклітинних тварин. Це була покрита віями двошарова личинка гідри, дуже схожа з колонією жгутикових, кожна з клітин якої харчується самостійно (захоплює харчові частки і переварює їх), що дало привід ученому назвати передбачуваного предка багатоклітинних організмів фагоцителлою («пожирачкою»).

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Актуально про педагогіку:

Методична частина програми
Для соціологічних служб важливим стає систематичний збір та зберігання методичної інформації про проведені дослідження. Основним документом, що містить таку інформацію, є методичний розділ програми. Він забезпечує спадкоємність методичної культури досліджень при зміні заводських соціологів і є доку ...

Санітарно-гігієгичні норми облаштування навчальних приміщень
Положення про навчальні кабінети (далі - кабінети) розроблено відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту" ( 651-14 ) та інших законодавчих актів України. Дія цього Положення поширюється на навчальні кабінети, що існують і створюються у загальноосвітніх навчальних закладах. ...

Соціалізація особистосі і роль у цьому процесі соціального педагога
Для соціальної роботи як системи професійної діяльності соціалізація особистості виступає над завданням. Поняття "соціалізація" було вперше введено в наукову систему понять американським соціологом Ф. Гідінгсоном в кінці XIX століття, який тлумачив це поняття як "процес розвитку соці ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com