Часто погані, нехай навіть заслужені оцінки послабляють у школярів віру в себе, в свої сили і можливості. Учень стає байдужим до двійок. Він примирюється з положенням невдахи . І часто стає ним на все подальше життя.
Оцінка не має бути джерелом тривоги і побоювань. Учні підуть на заняття з більшою охотою та бажанням, якщо їм не загрожуватиме небезпека бути викликаним задля покарання "двійкою". Оцінка це –винагорода за працелюбство, за рівень здобутих знань, сформованих навичок.
Шлях пошуку істини - це, безперечно, шлях спроб та помилок. Вчитель повинен пам'ятати про право учня на помилку, яку слід вчити виправляти.
Етап 4. Як скорегувати свою поведінку, а також нерозумні думки, переконання?
Чи ставили ви перед собою запитання: "Як же все-таки оцінювати тих, для кого навчання є досить складною справою?"
Учні, які відчувають певні труднощі в навчанні, майже завжди мають і "сильні риси". Так учень, що робить багато помилок у творі, вміє логічно викладати , аналізувати або узагальнювати матеріал.
При поточному обліку доцільно як можна менше використовувати незадовільні оцінки. Краще вкажіть на недоліки в роботі , наголошуючи , що учень чогось не знає , щось не вміє . Невдачі учня не є підставою для оцінки його особистості в цілому.
В кожному конкретному випадку глибоко вникайте в причини незнання. Що це?
Методичні промахи, невміння налагодити дружні стосунки з учнем, донести в доступній формі для них інформацію, або це особливості самого учня? Не можна негативною оцінкою прикривати його незнання і своє небажання працювати з окремими учнями.
Завдання 5.
На закінчення засідання професійної студії я пропоную вам оцінити свій настрій використовуючи запропоновані вам варіанти відповідей.
Візьміть кольорові фішки та покладіть їх до відповідного сектору .
Сектор 1- зображення сонечка.
Сектор 2- зображення хмарки через яку пробивається світло сонця.
Сектор 3- зображення дощової хмари.
Дати оцінку емоційного ставлення колег до проведеного заняття . Рекомендувати відповідні вправи для визначення емоційного стану дітей в учнівських колективах школи.
Професійна студія
Заняття з елементами тренінгу на тему
" Режисура шкільного спілкування".
Обладнання:
набір карток із запитаннями до педагогів;
кольорові картки для визначення емоційного ставлення педагогів;
два м'яча різного кольору;
набір карток із зображенням дітей;
набір схем "Вплив педагога на дитину", "Емоції в стосунках дорослого та дитини.";
дошка, крейда, магнітофон та записи інструментальної музики.
Примітка: при підготовці до студії використовуються результати соціально-педагогічних та психолого - педагогічних досліджень серед учнів школи.
Завдання 1. "Вивчення емоційного стану педагогів школи."
За допомогою кольорових карток дати відповіді на поставлені запитання. Червона картка-негативне ставлення, жовта картка-позитивне ставлення. Результати занести до таблиці, яка зображена на дошці.
Аналізуючи результати в словесній формі, необхідно визначити та фіксувати увагу на подібності труднощів педагогів і учнів - утома, нестача часу, перевантаження.
Запитання |
Жовта (позитивне ставлення) |
Червона (негативне ставлення) |
Для мене цей семестр був… Для моїх учнів цей семестр був… Протягом семестру мій настрій переважно був… |
Емоційний стан педагога----Емоційний стан учня--- Формування взаємин у системі "Вчитель-Учень".
На дошці закріпити схему
2. Педагогіка співробітництва.
Актуально про педагогіку:
Трансформація соціальної педагогіки в умовах глобалізації культури людства
інформаційної доби
Заслуговує на увагу думка видатних гуманістів А.Швейцера, А.Печчеї, Е.Фромма, що не лише культура є визначальним фактором для виховання (А.Дістервег) – у кризові для культури періоди (до яких належить і зміна культурних епох) її майбутнє залежить і від педагогіки, яка теоретично та практично регулю ...
Спостереження, як основний метод використання кімнатних рослин на уроках
біології
Метод спостереження в процесі вивчення рослин сприяє розвитку в учнів таких прийомів мислення, як аналіз, синтез, порівняння, узагальнення. Разом з тим учні засвоюють практичні уміння й навички (вимірювання, малювання, записи, фотографування, гербаризація та ін.). Спостереження можна проводити в кл ...
Принципи та форми позакласної роботи в загальноосвітній школі
Принципи позакласної роботи з іноземних мов – вихідні положення, які визначають вимоги до її змісту, методів і форм організації. Вони відповідають цілям та завданням усієї позакласної роботи з іноземних мов в школі та ілюструють суть педагогічної діяльності вчителя – організатора позакласної роботи ...