«Організація роботи «Професійної студії» в закладах нового типу з метоюформування професійної компетентності педагогічних працівників школи

Статті і корисна інформація » Організація роботи професійної та психологічної студії в закладах нового типу з метою формування професійної компетентності педагогічних працівників та соціальної компетентності школярів » «Організація роботи «Професійної студії» в закладах нового типу з метоюформування професійної компетентності педагогічних працівників школи

Сторінка 3

Використання педагогами релаксаційних вправ (в роботі над собою і з дітьми) (Самоукіна Н.В.): малюнок настрою; письмовий виклад того, що хвилює та змога фізично відкинути від себе цей лист з неприємностями, концентрація уваги на диханні; ототожнення за допомогою уяви з улюбленим деревом, тваринкою; самомасаж рук, обличчя; приємні спогади дитинства; творче використання формул впливу на самого себе («Я на все здатний, я здатний до величезних вольових зусиль», «Я - людина смілива та впевнена у собі», «Мене наповнює спокій, любов, радість», «Чиста, прозора вода змиває з мене всі турботи та біль, хвилювання. Мене зігріває сонце, наповнює теплом, світом, радістю і живою енергією»; ігрові вправи «Оркестр барабанщиків», «Веселий телеграф-пантоміма», «Дзеркало», «Мудрий порадник» та ін.

Самоаналіз (подивитися на себе очима різних людей: всіх оточуючих, батьків, дітей. Що ви бачите, які почуття виявляєте, яку пораду можете дасти собі).

Творчій підхід до відомих засобів психозбереження:

Музика лікує: яка музика вам допомагає позбавитися напруги, смутку, виплакатися, підбадьоритися;

Малювання лікує: творіть фарбами, малюйте пальцями, малюйте смуток, жах, біль, щоб викинути їх; малюйте радість, мрію, щастя, щоб залишити їх в домівці.

Імпровізований танок допомагає висловити погані емоції та зарядитися енергією радощів.

Думки лікують: які думки треба відштовхнути від себе, щоб поліпшити настрій, які думки допомагають зберігати добре самопочуття і підвищувати його, які думки, спогади викликають посмішку.

Уява лікує: якими символами ви можете уявити позбавлення смутку, наповнення свого організму і психіки силами, радістю.

Психофізіологічний підхід: творчій вибір індивідуальних способів використання самомасажу, напруження і розслаблення м’язів, фізичної активності, впливу на настрій і самопочуття.

Таким чином, стає очевидним чисельність засобів, якими педагог та учень можуть допомогти собі звільнитися психологічного стресу. Головною умовою ефективності використання кожного з них є творчий підхід із врахуванням індивідуальних особливостей, схильностей особистості. Тому важливо, щоб кожен педагог, починаючи з себе, допомагав своїм учням творчо долати наслідки стресу та запобігати йому. Головною умовою ефективності використання кожного з них є творчий підхід із врахуванням індивідуальних особливостей, схильностей особистості.

Опис кінцевих результатів: методичні рекомендації були апробовані під час організації методичної роботи з педагогічним колективом школи, виховної роботи з учнями і батьками, під час проведення семінарів районного методичного об’єднання класних керівників, психологів.

«Професійна студія»

Заняття за участю батьків та учнів школи

«Причини дитячих невдач, або шлях до успіху»

Мета:

- профілактика здорового способу життя

- вивчення ціннісних орієнтацій сім’ї

- вивчення методів конструктивної взаємодії.

План.

Сім’я – колиска духовного народження людини.

Мозковий штурм ” Навіщо молодій людині здоров’я? ”

Вивчення ціннісних орієнтацій сім’ї.

Завдання “Модель ЦО сучасної молодої людини“

Фізичні покарання та причини молодіжної злочинності .

Тренінг батьківської ефективності ”Режисура сімейного виховання.”

Рольові ігри з учасниками студії.

Хід заняття.

Ведучий психолог:

Життя - це, звісно, дорога, і на ній вистачає перешкод.

Чи зможуть наші діти самостійно знайти свій шлях. Життя повне моментів, коли потрібно робити вибір - в школі, спорті, на роботі, з друзями.

Іноді вибрати дуже легко, іноді це вдається важко.

Найкраще за все приймати рішення керуючись мудрістю .

Мудрість - це знання того, що краще за все підходить для тебе, та застосування цього знання до власного життя.

Сьогодні ми з вами поговоримо про важливі у нашому житті істини.

Як виховувати дитину , коли її весь час виховує вулиця, телебачення, реклама та Інтернет, а також багато іншого.

Які виховні впливи застосовувати, щоб бути почутим та навчитись вирішувати, а не загострювати конфлікти.

І як власне вплинути на атмосферу сімейного кола, щоб почувати себе затишно.

Сьогодні в нашій студії присутні батьки вихованців нашої школи та діти, учні різних вікових груп.

У батьків є досвід власного життя, та свої правила виховання власних дітей. (Представити учасників).

У дітей - попереду життя «з багатьма невідомими », дорога з перешкодами, з необхідністю робити власний вибір. (Представити учасників).

Тема, яка нас сьогодні об’єднала “Причини дитячих невдач, або шлях до успіху.“

Розкриваючи тему нашої зустрічі хочу звернути вашу увагу на такі увагу на факти із освітніх сайтів.

Інформація на дошці.

Охорона здоров'я людини та виховання здорових дітей були основними проблемами в усі часи.

У Статуті Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) записано: «Здоров'я — це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб або фізичних вад».

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Актуально про педагогіку:

Аналіз змісту підготовки вчителя трудового навчання на ІПФ
Розширення функцій вчителя в сучасному суспільстві, ускладнення задач і змісту українського виховання молоді обумовлюють підвищення вимог до особистості вчителя. Учитель сьогодні повинний володіти найсучаснішою освітою, високим рівнем інтелектуального, морального і фізичного розвитку, глибоким знан ...

Основні напрямки використання інформаційних технологій у навчальному процесі
У педагогічній практиці інформаційними технологіями навчання називають усі технології, які використовують спеціальні технічні інформаційні засоби. Комп’ютерні технології навчання - це процеси підготовки та передачі пізнавальної інформації, засобом здійснення яких є комп’ютер. Основною метою впровад ...

Фізкультурно-оздоровча робота: зміст та завдання
Виховання здорового покоління з гармонійним розвитком фізичних і духовних якостей – одне з основних завдань сучасного суспільства. У будь-якому суспільстві, побудованому на гуманістичних і демократичних принципах, здоров’я людини є вищою цінністю, найважливішим надбанням держави, воно – безперечний ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com