Опис кабінету біології

Розстановка меблів та обладнання. Кабінет біології складається з 2 суміжних кімнат: клас-лабораторія площею 45,34 м2 та лаборантська кімната площею 17,2 м2. Кабінет розташований на другому поверсі з орієнтуванням вікон на південь. Кабінет біології забезпечений столами (18 штук) з пластиковим покриттям. Електрична мережа не підведена до учнівських столів, що ускладнює проведення деяких лабораторних робіт. Робоче місце вчителя складається з демонстраційного столу, класної дошки. У кабінеті дошка класна стулкова, складається з трьох щитів, два з яких відкриваються в сторони (розмір основного щита 1,7 х 1 м). Для використання навчальних посібників на магнітній основі один зі щитів класної дошки виготовлений ​​із заліза. Для розміщення ТЗН в кабінеті є підставки для розміщення на них діапроектора, епіпроектора, телевізора, магнітофона. Для зберігання таблиць і карт є спеціальна тумба. Всі шафи встановлені в лаборантскій кімнаті. Устаткування в шафах розміщене згідно з правилами зберігання та частоті його використання на уроках.

З метою забезпечення пожежної безпеки у лаборантській кімнаті є :

1. Вогнегасник.

2. Ящик з піском.

3. Ножиці з ізольованими ручками.

4. Гумовий килимок.

5. Гумові рукавички.

6. Аптечка першої допомоги, в яку входять: стерильний бинт, марлеві серветки, борна кислота кристалічна, борний вазелін, нашатирний спирт, сода питна, валеріанові краплі, діамантова зелень, розчин йоду спиртовий (5%), лейкопластир, мазь від опіків, стакан для пиття , чистий рушник, мило.

Площа кабінету дозволяє розставити меблі з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Учнівські столи стоять в три ряди. Відстань між столами в ряду 0,5 м, між рядами столів і бічними стінами приміщення - 0,7 м, від перших столів до передньої стіни близько 1,5 м.

Натуральні об'єкти зберігаються в шафах з глухими дверцятами, тому що вони вицвітають від дії прямих сонячних променів. Дуже часто ця наочність пошкоджується комахами, для боротьби з якими використовується нафталін. Два рази на рік проводиться дезінфекція: обприскування отруйними речовинами. До обробки навчального обладнання отруйними речовинами учні не допускаються. Дезінфекцію проводить учитель у період шкільних канікул, після чого приміщення ретельно провітрюється.

Мікропрепарати зберігаються у фабричній упаковці так, щоб вони розташовувалися горизонтально, це оберігає їх від зпливання.

Таблиці зберігаються в спеціальних шафах і відділах

Мікропрепарати, таблиці, відеофільми класифікують за класами, за темами уроків.

Для зберігання оптичних приладів (мікроскопів, препарувальних і ручних луп) відведено спеціальну полицю в шафі.

Препарувальні інструменти (препарувальні ножі і голки, ножиці і пінцети) розміщені в спеціальних укладках.

Реактиви, необхідні для проведення лабораторних і практичних робіт зберігаються у лабораторській кімнаті кабінету хімії.

У кабінеті є екскурсійне обладнання: саморобні папки для збору рослин, преси для сушіння, совки, банки для збору живого матеріалу.

Кольорова гама кабінету і її відповідність санітарним нормам.

Стіни кабінету біології оклеєні шпалерами світло-зеленого кольору, тому приміщення звернено на південь. Двері пофарбовані в білий колір. Віконні рами теж пофарбовані в білий колір. Підлога має дерев’яне покриття темно-коричневого кольору. Кришки столів мають світло-сірий колір. Класна дошка має темно-коричневий колір, робоча поверхня рівна, міцно утримує крейду при написанні тексту, крейда легко стирається. Колір стіни, на якій розташована класна дошка, зовсім не відрізняється від загального фону стін кабінету, і це є недоліком

Рослини в кабінеті біології. Велику роль в оформленні кабінету біології грають рослини. При підборі рослин, перш за все, слід виходити з можливості використання їх на уроках та в позакласній роботі.

Крім того, необхідно враховувати роль рослин в оформленні інтер'єру кабінету і невибагливість до умов утримання. Рослини розміщені на альпійській гірці, на спеціальних стійках, полицях (підлогові, настінні).

Всі рослини забезпечені етикетками, які закріплені до квітковим вазонам. На етикетках позначені видову назву, сімейство, батьківщина.

У кабінеті є наступні рослини, які використовуються в урочний і в позаурочний час: алое деревовидне, аспідітра, бальзамін кімнатний, білокрильник болотний, геліотроп перезанскій, гінура плетеносная, диффенбахія, жасмин поліантових, зигокактус усічений, каланхое Блосфельд, маммілярія бокасська, маранта біложильчата, молочай тірукаллі, монстера коса, плющ звичайний, троянда китайська, сенполія гібридна, сингоніум вушковатий, стапелія строката, сциндапсус золотистий, товтянка деревовидна, фітонія Вершаффльта, хавортія перлова, хатіора рожева, хойя м'ясиста, шеффлера арборікома, есхінантус красивий. Кількість рослин в кабінеті становить 38 рослин. Всі рослини знаходяться у відмінному стані, доглянуті, раціонально розміщені.

Актуально про педагогіку:

Використання ідей інтеграції філологічних дисциплін у практиці сучасного заняття
Відродження й розбудова національної системи освіти спонукають до перегляду форм освітньо-виховного процесу на різних ступенях його запровадження. Особливо гостро в останні десятиліття постало питання концептуальної основи педагогічної освіти. Саме тому основними шляхами реформування вищої школи є ...

Методика формування композиційних умінь в учнів
Тематичне малювання проводиться після ряду підготовчих уроків, без яких не можна давати завдання на тему. Уроки малювання з натури збагачують запас знань і дають навички графічно грамотного зображення. Проте, як би добре учень не малював з натури, без вміння малювати за пам'яттю йому буде важко вик ...

Ціннісні характеристики соціальних працівників та соціальних педагогів
Вкажемо на деяку специфіку трактування у нашому підході таких традиційних дидактичних категорій, як зміст навчання та зміст освіти. Змістом навчання традиційно вважаються продукти соціального досвіду, представлені у знаковій формі навчальної інформації, все те, що подається для сприймання та засвоє ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com