Застосування інтерактивних технологій на уроці алгебри в ході вивчення теми: «Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки і способом групування»

Статті і корисна інформація » Активізація навчально-пізнавальної діяльності на уроках алгебри » Застосування інтерактивних технологій на уроці алгебри в ході вивчення теми: «Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки і способом групування»

Сторінка 3

«Зелені»

«Жовті»

Розв’язування рівнянь за допомогою розкладання многочленіів на множники

1)x3=0; 2)4x(x–3)=0

3)x5–x4=0; 4)4x3+2x2=0;

5)5x6=10x5; 6)x3(x3–1)=x5–x3;

7)x2(12–x2)–3(x3–2)=6–x4; 8)6x2+4x–3x–2=0;

9)8x4–20x3–8x5+20x4=0; 10)4x2–4x+1=0;

11)25x2–40x+16=0; 12)(2–a)2–(a–3)2=0.

«Білі»

Скорочення дробів (1–4) Обчислення виразів (5–10)

1)5a3–15a2/4a2b–12ab; 2)x2–49/ax2+7ax;

3)a3–4a2b/5ab–20b2; 4)a2–5ab/a2–25b2;

5)3522–522/808;

7)7,3*10,5+7,3*15+2,7*10,5+1,5*2,7; 6)4512–512/1004;

8)4,2*11+4,2*41+5,8*11+5,8*2,7;

9)0,5420,462;

10)4,362+4,36*1,64–3,36*4,36–3,36*1,64.

Урок з алгебри, 7 клас

Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки та способом групування

Тема: Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки та способом групування.

Мета:

1) формувати навички самостійної роботи та роботи в групі;

2) розвивати творчі здібності, увагу, пам’ять;

3) виховувати вміння працювати в колективі, інтерес до предмету.

Тип уроку: урок формування навичок і вмінь.

Обладнання: роздатковий матеріал для «математичного лото».

ХІД УРОКУ

1. Організаційний момент.

2. Перевірка домашнього завдання

Чотири учні на дошці розв'язують вправи відповідно рівнів навчальних досягнень.

Розкласти на множники:

I рівень

ax+3+3x+a=

II рівень

5a–10+ac–2c=

III рівень

2am+3mx–7m–2ac–3cx+7c=

IV рівень

xІ+6x+5=

Учитель перевіряє наявність домашнього завдання в учнівських зошитах.

Фронтальне теоретичне опитування

Які вирази називаються многочленами?

Що означає розкласти многочлен на множники?

Способи розкладання многочлена на множники?

Як розкласти многочлен на множники способом групування?

III. Мотивація вивчення теми.

При перетворенні цілих алгебраїчних виразів виникає необхідність подати многочлен у вигляді добутку одночлена та многочлена, двох або більше многочленів.

Виконання таких перетворень вимагає вмінь передбачити результат, застосовувати нестандартні прийоми.

IV. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

Розклади на множники (усно):

a(x–2)+(x–2) =

c+d–4(d+c) =

3(b–5)–a(5–b) =

m–n+(m–n)y =

Гра «Математичне лото»

Учні об’єднуються в шість груп по 4 учні, кожна з яких отримує картку з записаними відповідями та умови завдань на окремих картках.

Учні розв'язують завдання й накривають відповідні відповіді.

Картка 1

3aІ(1–2a)

c(c–9)(c–1)

(a–2c)(6–p)

(2x+7)(x–4)

(2–3a)(a–2b)

(x–y)(–y–2x)

(yІ+1)(y–6)

(xІ–2)(x–14)

mnі(mІ–6n)

Картка 2

(x–y)(x+2)

(a+2)(4a–7)

(bІ+1)(b–5)

(a–b)(5–2a+2b)

x(x–3)(5–x)

(7–c)(cІ+1)

8y(1–4y)

(3–n)(a+1)

6aІ(2 – a)

Картка №3

5xІ(3x–1)

(x–4y)(7–5x)

(2xy–3z)(5y+xz)

(b–1)(a–4)

(3x–1)(2m+3)

(2–b)(1+bІ)

(3b–2c)(2x–1)

mnІ(m–3n)

(7–a)(aІ+1)

Страницы: 1 2 3 4

Актуально про педагогіку:

Використання комп’ютерів під час вивчення фізики
На сучасному етапі пошуку нових і удосконалення існуючих методів навчання найперспективнішим, напевне, є застосування в навчальному процесі ЕОМ. І це повною мірою стосується викладання фізики. Саме на уроках фізики комп’ютер виступає гарантом ефективного використання часу, забезпечення єдності інва ...

Сприймання чужого мовлення, відтворення готового тексту
Учні читають (слухають) текст, виконують завдання: визначають тему, головну думку, задачу, яку ставив автор, кому він адресує свій текст; добирають заголовок або аналізують відповідність заголовкa тексту його темі, основній думці; визначають тип тексту, стиль, жанр; пояснють за допомогою чого автор ...

Моніторинг діяльності спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням окремих предметів
Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти в Україні визначені основні напрямки її розвитку. Насамперед, це підвищення якості освіти й сприяння розвитку особистості, творчих та інтелектуальних здатностей учнів. Відновлення змісту освіти вима ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com