Аналіз результатів апробації педагогічних умов підвищення якості знань учнів засобами проблемних ситуацій

Сторінка 6

6) Домашнє завдання

Доробити виріб,принести його на наступний урок.

7) Прибирання робочих місць та майстерні.

Кожен учень прибирає своє робоче місце,чергові прибирають майстерню.

Я перевіряю виконання поставленого завдання, кількість та якість, якщо щось не вдалося знаходжу причину, поясню чому саме так вийшло та даю рекомендації щодо їх усунення.

Рис. 30

Тема уроку: «Техніка виготовлення виробів з бісеру. Виготовлення бісерної композиції з троянд» 2 години

Мета:

Навчальна – ознайомити учнів з технікою виготовлення більш складних виробів з бісеру на прикладі троянд;

Розвивальна – розвивати вміння аналізувати, пояснювати, порівнювати; розвивати художній смак; розвивати пізнавальний інтерес до навчального предмету;

Виховна –; виховувати вміння відчувати і розуміти прекрасне; формувати свідоме дотримання правил безпечної праці та санітарно гігієнічних вимог .

Наочні посібники:

Зразки виробів з пайєток;

Ілюстрації з журналів, книжок;

Бісер, пайєтки, голки, фурнітура для бісерних виробів,проволока.

Матеріал та прилади:

дріт золотого кольору товщиною 0,3 мм - 30 метрів,

дріт золотого кольору товщиною 0, 4 мм - 4 метри,

дріт мідний тонка - 10 метрів,

дріт алюмінієва або сталева товщиною 4 мм - 3 відрізки по 30 см (можна замінити в'язальними спицями),

муліне золоті - 8 метрів,

нитки швейні жовті,

фольга.

Тип уроку:формувань умінь та навичок.

Структура уроку:

Організаційний етап.

Мотивація.

Самостійна робота за допомогою інструкційних карток.

Хід роботи.

Організаційний етап.

а) Привітання з учнями;

б) Перевірка присутності учнів на уроці;

в)Призначення чергових;

г) Перевірка до готовності робочих місць.

2) Мотивація :

На попередньому уроці ми робили бутон троянди з бісеру. Сьогодні ми продовжимо бісерну композицію,але вже ми будемо робити чашолистки для наших троянд.

3) Практична частина

«Виготовлення бісерної композиції з троянд. Виготовлення чашолистків та листків з бісеру.»

Вступний інструктаж

Перед тим,як ми приступимо до вишивання давайте згадаємо техніку безпеки при роботі з ножицями,яку ви вчили у попередніх класах. Після чого чергові роздають учням інструкційні картки,де зображено технологію шва.

Переконавшись,що всі учні розібрались,зрозуміли виконання даної операції,переходимо до самостійного виготовлення виробу за інструкційними картками.

Інструкційна карта

Чашолистки

Плетуться на дроті золотого кольору із золотого бісеру. На вісь завдовжки 10 см наберіть 6 см (для троянди) і 5 см (для бутонів) бісеру. Сплетіть як на фото 5 чашолистків для троянди і по 4 для бутонів.

При плетінні чашолистків стежте за тим, щоб у нижній частині листочка у вас були лицьові, а у верхній – ряди навиворіт.

Після першої пари дуг залиште на робочій дроті бісеру на 1,5-2 см менше сплетеної довжини листки і відріжте дріт, залишивши кінець робочого дроту довжиною близько 25 см.

Рис. 31

4.Вільний кінець дроту пропустите між віссю і дугою.

Рис. 32

Підтягніть, щоб нова дуга щільно прилягала до попередньої.

Рис. 33

На вільний кінець робочого дроту знову наберіть бісер і поверніться назад, обмотавши дріт навколо осі.

Рис. 34

З іншого боку сплетіть 2 пари на півдуга аналогічно, вищеописаним способом.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Актуально про педагогіку:

Сутність процесу виховання, його мета, принципи і методи
Виховання як суспільне явище зародилося з появою людини. Воно виникло з практичної потреби пристосування підростаючого покоління до умов суспільного життя і виробництва, заміни ним старших поколінь. Термін «виховання» в історії мав різні прояви і тлумачення. В українській мові виховання є похідним ...

Нагромадження практичного чуттєвого досвіду методами вправляння
Нагромадження практичного чуттєвого досвіду з різних джерел сприймання - та основа, яка прискорює розвиток процесів мислення, мовлення, загострює увагу; багатшими стають інтелектуальні почуття, фантазія дітей. Учитель і вихователь мають використовувати щонайменшу можливість для розвитку процесів сп ...

Міжпредметні зв’язки соціальної педагогіки з педагогікою, соціологією і культурологією
Теорія і практика соціальної галузі педагогіки у своєму розвитку грунтуються насамперед на соціології та на соціальних складових інших суміжних наук, таких як: філософія, антропологія, культурологія, психологія тощо. Найдослідженими є зв’язки з соціологією та педагогікою (В.Болгаріна, В.Бочарова, Н ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com