Рівні розумового розвитку учнів початкових класів в умовах традиційного навчання

Статті і корисна інформація » Система інтегрованих уроків, як засіб розумового розвитку молодших школярів » Рівні розумового розвитку учнів початкових класів в умовах традиційного навчання

Сторінка 6

Високий рівень мають 10% учнів

Середній рівень мають 55% учнів

Низький рівень має 35% учнів

Після проведеної методики використовується тест доктора психологічних наук Гильбуха Ю.З., що побудував шкалу тестових завдань для визначення розумового віку школярів від 6 до 14 років.

Використовувався тест на 6,7 років на визначення та випередження розумового віку.

Інструкція. Дитині надається тест свого віку. Якщо дитина справляється з завданням, дається завдання на випередження. Підраховується результат. Паспортний вік досліджуваної дитини ставиться у дробі в знаменнику, а інтелектуальний вік у чисельнику, отриманий результат помножується на 100 та виводиться відсоток розумового віку.

Інтелектуальний вік 6 років:

1. В чем заключается отличие:

а) между птицей и собакой?

б) между ручкой и карандашом?

в) между деревом и стеклом?

Нормой считается правильный ответ на два задания из трех.

2. Аналогия :

а) стол изготавливается из дерева, око из .

б) птица летает, рыба .

в) у палки конец тупой, а у ножа .

г) сантиметр короткий, километр .

Зачет - три правильных ответа из четырех.

Інтелектуальний вік 7 років:

В чем сходство предметов в следующих парах:

а) дерево и уголь

б) яблоко и абрикос

в) корабль и автомобиль

г) железо и серебро

Зачет - три правильных ответа.

2. Аналогия:

а) у кролика уши длинные, а у крысы уши .

б) снег белый, уголь .

в) собака имеет шерсть, птица имеет .

г) волки - дикие животные, собаки .

Зачет - три правильных ответа.

Таблиця 2 Результати виконання завдань для визначення розумового віку школярів від 6 до 14 років

Ф.І.

Інтелектуальний вік 6 років

Інтелектуальний вік 7 років

Висновки

1

В. І

+

2

В. В.

+

3

Г. С.

+

4

Г. В.

+

5

Д. Д.

+

6

Д.П.

+

7

З.М

+

8

З.Е.

+

9

К.К.

+

10

К.В.

+

11

К.І.

+

Випереджає розумовий вік

12

Л.В.

+

13

Л.А.

+

14

М.Л.

+

15

М.І.

+

16

М.Н.

_

Віковий рівень розумового розвитку недостатній

17

М.Д.

+

18

Н.А.

+

19

П.А.

+

20

П.М.

+

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Актуально про педагогіку:

Урок з природознавства з елементами проблемного навчання
Мета: формувати поняття «звірі», «птахи», «плазуни», «земноводні», «риби», «комахи», «черви», «молюски», «раки», «павуки»; розвивати вміння порівнювати, спостерігати; виховувати любов до природи, бажання оберігати тварин. Обладнання: ілюстрації різних тварин, таблиці, малюнки дітей. Хід уроку I. Хв ...

Аналіз педагогічного досвіду з проблеми дослідження
Одним із завдань нашого дослідження було проаналізувати педагогічний досвід з проблеми, що вивчається. З цією метою ми проаналізували чинну навчальну програму для середньої загальноосвітньої школи для 2-4 класів з читання та української мови на предмет зорієнтованості на формування в учнів початков ...

Читання як вид мовленнєвої діяльності
В основу початкового курсу української мови покладено всебічний розвиток мовлення. Це одна з найактуальніших проблем шкільного навчання. Розвиток мовлення — це провідний принцип у роботі з читання, граматики, правопису. Саме він об'єднує всю мовленнєву діяльність учнів. Робота над правильною вимово ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com