- Чому Україна не наслідувала прикладу Польщі ?
- Чи можна вважати помилкою обстоювання Центральною Радою курсу на автономію ?
Потім учні складають порівняльну характеристику: В. Винниченко і С. Петлюра, як політичні діячі.
Тести
1. Хто очолював делегацію Центральної Ради, яка у травні 1917 р. вручила Тимчасовому уряду вимогу проголошення автономії України ?
а) М. Грушевський;
б) В. Винниченко;
в) С. Петлюра.
2. Коли було проголошено І Універсал Центральною Радою ?
а) 4 березня 1917 р.;
б) 10 червня 1917 р;
в) 9 січня 1918 р.
3. Хто представляв Тимчасовий уряд на переговорах з Центральною Радою у червні 1917 р. ?
а) Г. Львов, І. Церетелі, М. Терещенко;
б) І. Церетелі, О.Керенський, П. Мілюков;
в) О.Керенський, І. Церетелі, М. Терещенко.
4. У II Універсалі Центральної Ради:
а) самовільно проголошувалась автономія України;
б) бралося зобов'язання не проголошувати автономного устрою України до скликання Всеросійських Установчих зборів;
в) питання про автономію України взагалі не ставилося.
Отже, вивчаючи цей матеріал в учнів формується почуття гордості за свою Вітчизну, за тих діячів, які прагнули, щоб Україна була автономною. А вже пізніше учні дізнаються, що 7 листопада 1917 р. ухвалено III Універсал, у якому проголошується утворення Української Народної Республіки. Звичайно, старання не бувають марними. Потім 11 січня 1918 року був ухвалений IV Універсал. Лейтмотивом цього документа була теза: "Однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою українського народу".
Учень усвідомлює себе як громадянина і патріота України, усвідомлює абсолютну цінність прав людини, свободи особистості.
Питання національного виховання юнацтва є сьогодні як ніколи актуальним, адже від молоді залежить, якою буде наша Україна у третьому тисячолітті.
Провідне місце у вихованні учнів, формуванні їх національної свідомості належить урокам історії, а також добре продуманим і чітко спланованим позакласним заходам.
Уже 13 років викладає історію у школі № 1 м. Хмільника Тимошенко М.М На її уроках завжди звучить мотив національного виховання. А йде це від глибокого усвідомлення великої ролі вчителя у формуванні майбутніх громадян.
На уроці історії з теми Велика Вітчизняна війна 1941 - 1945 р.р. розповідала учням 11 класу про те, що у роки війни Україна втратила п'яту частину населення. Школярі особливо були враженні, коли почули такі дані: понад 10 млн. жителів республіки залишилися без даху над головою; було знищено 16150підприємств; 27910 колгоспів.
Високих результатів у важливій справі формування національної свідомості можна досягти за допомогою добре продуманої системи навчання, різноманітних форм роботи як на уроках, так і в позаурочний час.
Тест:
1."Пакт Молотова - Рібентропа" було підписано:
а) 23 червня 1939 р.;
б) 23 серпня 1939 р.;
в) 28 серпня 1939 р.
2. Німецька агресія проти Польщі розпочалась:
а) 28 серпня 1939 р.;
б) 1 вересня 1939 р.;
в) 2 вересня 1939 р.
3. Радянські війська перейшли польський кордон:
а) 1 вересня 1939 р.;
б) 5 вересня 1939 р.;
в) 11 вересня 1939 р;
г) 17 вересня 1939 р.
4. Радянсько-німецький Договір про дружбу і кордони було підписано:
а) 17 вересня 1939 р.;
б) 23 вересня 1939 р.;
в) 28 вересня 1939 р.
5. Гітлер підписав план нападу на СРСР - директиву № 21 (план "Барбаросса"):
а) у грудні 1939 р.;
б) у грудні 1940 р.;
в) у березні 1941 р.
6. Нацистська Німеччина раптово напала на СРСР:
Актуально про педагогіку:
Психолого-педагогічні основи самовиховання учнів молодшого
шкільного віку
Виховання й самовиховання - дві сторони єдиного процесу формування особистості. Під самовихованням розуміється свідома, цілеспрямована й самостійна діяльність, щовиникає в результаті активної взаємодії особистості із середовищем, що впливає на розвиток і вдосконалювання особистості. Дослідження, пр ...
Мета, завдання, зміст соціально-педагогічної профілактики тютюнопаління
серед підлітків
Профілактична діяльність у вказаному напрямку, яка здійснюється на рівні держави через систему заходів підвищення якості життя, мінімізацію факторів соціального ризику для підлітків, створення умов для реалізації їхніх інтересів, пізнавальних потреб, здібностей в різних видах суспільно корисної та ...
Особливості міжособистісної взаємодії у стресових ситуаціях
Особливості міжособистісної взаємодії визначаються взаєминами в групі, у колективі, а також у суспільстві. Тому важливу роль у житті кожної людини відіграє взаємодія з іншими людьми. Стресова ситуація може як позитивно впливати на процес взаємодії, так і негативно. Це залежить від того, яку стратег ...