При цьому пейзажі можуть бути як камерними, так і панорамними.
Також, було визначено, що пейзаж може носити історичний (героїчний), ліричний, епічний, романтичний, топографічний, фантастичний (уявний) і навіть абстрактний характер.
У даному розділі було розкрито поняття "композиція" ‒ латинське слово, що означає "створення", "побудова", "поєднання", "зв'язок" ‒ немов збирає усі основні елементи зображуваного в єдине ціле.
Я вважаю доцільним підкреслити найголовніші правила композиції:
Правило перше: в композиції обов'язково повинно бути головне та другорядне ( головний персонаж, предмет або форма).
Правило друге: головне в композиції вирізняється розміром ( малим чи великим порівняно з іншим); формою, кольором, характером і розташуванням.
Правило третє: на картині створюється композиційна цілісність, коли жоден елемент не можна ні додати, ні вилучити, не змінивши загального враження.
Написання даного розділу дало змогу визначити поняття "лінійна" та "повітряна перспектива", а також, що для відтворення простору необхідно знати, що:
• наближені предмети зображуються чітко, детально, об'ємно, з яскравим забарвленням; віддалені предмети - м'яко, узагальнено, площинно, з блідим забарвленням;
• з віддаленням світлі предмети потрібно затемнювати, а темні – висвітлювати;
• ближні предмети багатоколірні, з віддаленням вони стають одноманітні, відтінки кольорів узагальнюються.
Визначення колористичної гами майбутнього твору – перша сходинка до побудови композиції.
Було виявлено, що особливе значення в пейзажі має колір. А гармонійне поєднання кольорів у єдине ціле називають колоритом.
У першому розділі було проведено характеристику й виявлення особливостей пейзажів у різних техніках. Було охарактеризовано поняття "живопис", а також такі техніки виконання пейзажу, як "акватипія", "гризайль" та "пуантилізм". Виявлено, що слово "графіка" перекладається з грецької як "пишу, рисую". До графічного мистецтва належить насамперед рисунок, виконаний на якійсь площині (папері, картоні). Графіка має свої засоби, тобто мову – лінії, штрихи, крапки, світлі й темні плями. До графіки відносяться: гратографія, монотипія, гравюра, естамп тощо.
Актуально про педагогіку:
Зміст, мета і передумови навчальної індивідуалізації
Індивідуальний підхід як найважливіший принцип навчання посів у дидактиці чільне місце з часів Я.А.Коменського. Процес навчання, з його точки зору, повинен будуватися в чіткій відповідності до виховних і індивідуальних особливостей учнів. Я.А.Коменський навіть зробив спробу дати свою типологію учні ...
Актуалізація соціального виховання та соціальної педагогіки в умовах
гуманізації культури інформаційного суспільства
Специфіка культури інформаційного суспільства активно досліджується сучасними філософами, соціологами, культурологами, психологами. Дослідники досить одностайні в тому, що з 50-х років XX ст. внаслідок глобальної соціальної революції розпочалося формування соціуму нового типу, породженого “конверге ...
Особливості занять в гуртку образотворчого
мистецтва
Гурток – основна форма навчально-виховної роботи в позаурочний час. Дітей об’єднує спільне захоплення. Мета гуртка – захопити дітей цікавою роботою, заінтригувати. Постійно тривала робота збагачує життя школярів, потребує щоденної думки. Чим цікавіша робота, до якої залучається дитина, тим яскравіш ...