План-конспект уроку трудового навчання на тему: "Шов вперед голкою. Шов назад голкою. Послідовність виготовлення виробів технікою вишивки

Статті і корисна інформація » Українська народна вишивка та її ціннісний світ як засіб розвитку національної свідомості » План-конспект уроку трудового навчання на тему: "Шов вперед голкою. Шов назад голкою. Послідовність виготовлення виробів технікою вишивки

Сторінка 1

Тема: Шов вперед голкою. Шов назад голкою. Послідовність виготовлення виробів технікою вишивки.

Мета:

Прищеплювати учням трудові навички мистецтва вишивки.

Ознайомлювати учнів з простими швами: уперед голкою та назад голкою, його призначенням і прийомами виконання.

Сприяти вихованню естетичних смаків дітей.

Сприяти розвитку зацікавленості до народної вишивки.

Обладнання. Зразки шву "уперед голкою" та "назад голкою", зразки виробів, виконаних на основі простих швів, голка, нитка, полотно, ножиці, папір у клітинку.

Клас: 4 клас

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Привітання.

Сядьте, діти, посміхніться!

Схаменіться, не крутіться!

Любі, я вас всіх вітаю,

Творчості від вас чекаю!

Перевірка готовності до уроку.

На уроці ви повинні мати деякі предмети, а які ви зараз дізнаєтесь від загадок.

Чорні, білі, кольорові .

Шити все вони готові .

Плаття, шапки, рушники,

Допоможуть вам . (нитки)

Хто не має ниток підніміть руку.

Маленька, тоненька,

рук не має, а гарно вишиває.

(Голка)

Хто не має голку підніміть руку.

Круглі вушка,

Гострі ручки.

Ніжки чик-чик –

Вирізали рушник.

(Ножиці)

Хто не має ножиці підніміть руку.

Також у вас має бути канва розміром 15Ч15 см.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Наш клас об’єднано у 2 групи. У вас є завдання.

По-перше: я вам роздаю карточки зі своєрідним кросвордом, але до якого немає питань. По-друге: щоб його розгадати вам потрібно пригадати алфавіт, а саме: на кожній клітиночці написаний номер букви по-порядку нашого алфавіту. Ви повинні вписати ці букви і отримаєте тему нашого уроку. В кожної команди різні назви. Я вам також даю алфавіт.

1 команда

(Шов уперед голкою)

2 команда

(Шов назад голкою)

Отже, у кого яка відповідь?

Можу сказати, що сьогодні ви вивчите 2 шви "уперед" і "назад" голкою".

ІV. Засвоєння нових знань.

Розповідь з елементами бесіди

Зараз наша дошка прикрашена різними вишивками. Хто мені назве їх? (Вишитий рушник, серветки і вишиті казкові герої)

Ви правильно назвали, але вишиті вони різними швами. Ось наприклад рушник вишитий хрестиком, так само і казкові герої, але серветки новими швами "уперед голкою" і "назад голкою". (Додаток 6)

Шов "уперед голкою"

Шов "уперед голкою" – найпростіший з ручних швів. Виконується він справа наліво рівними стібками і з обох боків нагадує пунктир.

Довжина і частота стібків може бути різною – залежно від призначення шва.

У шитті шов "уперед голку" застосовують тоді, коли треба зметати окремі деталі, позначити середину виробу, контур малюнка, зробити зборки. Відповідно змінюється і назва шва.

1. Закріплюємо робочу нитку без вузлика на лицьовому боці тканини в т.1.

2. Проколюємо голкою тканину через 3-5 ниток в т. 2 (довжина стібка).

3. Виколоти голку через 3-5 ниток в т.3 (2-3 - це відстань між стібками, яка може бути різною за величиною, але в одному шві однаковою).

Шов "назад голкою"

1. Закріпити нитку з правого вергнього краю тканини, підхопивши 3 – 4 нитки тканини (це буде перший стібок шва)

2. Голку вколоти праворуч у перший стібок і вивести через 3 – 4 нитки поперед нього.

3. Голку вколоти в кінець попереднього стібка і вивести вперед на 6 – 8 ниток.

Показ серветки, вишитої швом "уперед голкою" та "назад голкою", виявлення початкових висновків учнів про форму серветки, колір ниток, призначення серветок.

Ми будемо вишивати ось таку серветку (Додаток 7). Таких же розмірів та кольору якого ви бажаєте. Але хочу знати з чого ви почнете роботу?

З визначення краю вишитого візерунку.

Страницы: 1 2

Актуально про педагогіку:

Аналіз останніх досліджень і публікацій
Проблема вивчення іноземних мов у молодших класах досліджувалась багатьма вченими, зокрема, О. Арделян, А. Гергель, Т. Довженко, Г. Матюхою, О. Паршиковою, Ю. Сербіною, М. Сухолуцькою, Л. Флатовою, О. Шапкіною та ін. Вальдорфська педагогіка має свої особливості щодо вивчення іноземних мов у початко ...

Проектування технологій навчання за темою «Технологічний процес виробництва сметани» курсу «Спеціальна технологія»
Технології навчання за темою: «Технологічний процес виробництва сметани» розробляємо у відповідності з характеристикою навчальної групи за такими показниками, як: 1) середній бал за опорних дисциплін: «3» - 70% «4» - 25% «5» - 5% 2) поведінкова характеристика групи: - недисциплінованість; - згуртов ...

Самооцінка особи
Пізнання саме себе - природна потреба людини. Від того, наскільки правильно він оцінює свою особу, залежить дуже багато що: характер, відчуття, відношення до тих, що оточують і так далі Немає необхідності доводити, що для дитяти прагнення знайти відповідь на питання: "Хто я такий?" можна ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com