Тема дослідження: Дослідження рівня схильності осіб підліткового віку до проявів девіантної поведінки.
Початкові уявлення про тему дослідження: Дану тему розглядали багато вчених, серед яких педагоги, юристи, психологи, соціологи та інші. Так, як ця тема стосується нашого молодого покоління, то вона є об’єктом вивчення та дослідження багатьох науковців. Відомий доктор юридичних наук Е.Єрмаков зазначав, що підліткам з проявами девіантної поведінки притаманна впертість і вони не відчувають болю інших, на першому місці – в них деформація в морально-емоційній сфері. Відомий психолог В. Оржеховська, також розглядала дане питання. Характеризуючи підлітків девіантної поведінки вона виділяє такі групи:
– конфліктно-ситуаційні з переважною позитивною спрямованістю;
– неврівноважено-ситуаційні з переважною негативною спрямованістю;
– нестійкі з переважно негативною спрямованістю;
Характеристика особистості підлітків з відхиленнями у поведінці у вчених педагогів В. Процюк, Л. Кацинської, М. Кравченко характеризується так:
перша група – переважають позитивні потреби в соціальному спілкуванні, але є незначні спотворювання. Ставлення до навчання позитивне, працездатність відносно висока. Правопорушення для них випадкове явище, яке стало можливим завдяки випадковій ситуації.
друга група – важковиховувані підлітки, які формувалися у середовищі з незначним відхиленням. Послаблений інтерес до навчання, вони ізольовані в колективі. Схильні до вживання наркотичних речовин.
третя група – формуються у несприятливому середовищі. Схильні до вживання спиртних напоїв, полюбляють бійки. Виявляють високу трудову активність, вбачаючи в цьому сенс самоутвердження, можливість заробити гроші.
четверта група – переважно ведуть споживацький спосіб життя. Як правило, це – невстигаючі учні. Крадіжки – їхні основні правопорушення.
Але все ж таки, ці науковці більше звертали свою увагу на теорію, а ніж на практику, тому дана тема є не достатньо вивченою на сьогоднішній день, це також зумовлено тим, що більшість проблем на які звертають увагу наші громадяни стосуються переважно економічного, а не соціального характеру. Тому судити про ступінь вивченості даної проблеми досить складно .
Проблема: Дана проблема є досить актуальною для нашого суспільства, адже число підлітків з девіантною поведінкою постійно зростає. Проблема девіантності є надзвичайно серйозною, так як вона стосується нашого молодого покоління. Адже, проявляючись ще у підлітковому віці вона з кожним роком набуває все більшої складності. Якщо підлітку не допомогти виправити таку поведінку, то це може потягти за собою більш серйозніші наслідки в майбутньому. Тому спеціалістам різних галузей потрібно звертати увагу на дану проблему та намагатися її вирішувати.
Об’єктом дослідження є особи підліткового віку.
Предметом дослідження є дослідження рівня схильності осіб підліткового віку до проявів девіантної поведінки.
Мета дослідження полягає у визначенні рівня схильності підлітків до проявів девіантної поведінки та розробці шляхів покращення реабілітаційно - педагогічної роботи.
Відповідно до поставленої мети визначенні такі завдання:
– скласти анкету для проведення дослідження;
Актуально про педагогіку:
Суцільне і вибіркове дослідження
Вибіркове дослідження є способом систематичного збору даних про поведінку і установки людей за допомогою опитування спеціально підібраної групи респондентів, що дають інформацію про себе і свої думки. Свою назву воно одержало завдяки використовуванню спеціальної процедури відбору з величезної сукуп ...
Закономірності композиційної діяльності
Правила, прийоми і засоби композиції
допомагають художнику будувати її і належать до менш постійних категорій, ніж закони, що діють тривалий час в історії розвитку образотворчого мистецтва. Правила, прийоми і засоби є лише композиційною технікою, хоча в основі своїй випливають із закономірностей пр ...
Інтернет як метод інтерактивного навчання
Поява Інтернет - це переворот в інтелектуальній діяльності, пізнанні і в спілкуванні. Цей факт визнається всім світовим співтовариством. Інтернет - це свобода спілкування, подання інформації, відсутність "провінцій" - географічних, політичних, тимчасових, етнічних. Залишаються тільки мовн ...