Країни Південної Африки

Сторінка 8

3. Висновок про спільні та відмінні риси країн. Аналіз роботи.

V. Підсумок уроку

Аналіз учнем виконаної практичної роботи.

VI. Домашнє завдання

Закінчити оформлення практичної роботи;

Наукове повідомлення про вивчені країни;

Випереджальні завдання учням − підготувати повідомлення про ПАР від імені «прем'єр-міністра ПАР» щодо ЕГП, «міністра культури «про населення, «міністра промисловості», «міністра сільського господарства», «політолога» щодо історичного минулого країни, «міністра закордонних справ»;

Підготувати запитання представникам преси.

На наш погляд, такий урок у курсі країнознавства недоцільно використовувати, тому що він більше підходить до курсу „Економічної та соціальної географії світу“ в 10 класі. Автором було запропоновано свій варіант уроку, поданий нижче, який є більш відповідним програмі країнознавства для 11 класу.

Тема: Країни Африки. Єгипет - дар Нілу.

Мета:

І. Навчальна

поглибити в учнів знання про особливості економіко-географічного та політичного положення, населення, культури й господарства Єгипту;

продовжити формування економіко-географічних знань учнів про комплексне використання природних ресурсів, про тенденції розвитку транспорту, туризму, зовнішньоекономічної діяльності, охорону навколишнього середовища.

2. Розвивальна:

розвивати аналітичне мислення учнів;

вміння порівнювати; виховувати толерантне ставлення учнів до культури інших країн, самоповагу та взаємоповагу;

продовжити формування вмінь аналізувати необхідний матеріал, аргументовано викладати свою точку зору, вести дискусію;

продовжити розвиток критичного мислення учнів;

3. Виховна:

продовжити формування рис соціально активної особистості учнів

Форма проведення уроку: урок-практична робота.

Обладнання: політична карта світу, фізична й економічна карти Африки, фотоматеріали, атласи, відеомагнітофон, фотоальбом, книга «Сім чудес світу», добірка літератури про Єгипет.

Структура уроку:

Організаційний етап. 1 хв.

Перевірка наявності домашнього завдання. Озвучення деяких учнівських робіт. 4 хв.

Мотивація практичної діяльності учнів. 2 хв.

Вивчення нового матеріалу. 35 хв.

V. Підсумок уроку 2 хв.

VI. Домашнє завдання 1 хв.

Зміст уроку

Організаційний етап.

Перевірка наявності домашнього завдання. Озвучення деяких учнівських робіт.

Мотивація практичної діяльності учнів.

Вивчення нового матеріалу.

Інструктаж вчителя про роботу з інструктивними картками.

Зразок інструктивної картки

Користуючись атласами „Економічна і соціальна географія світу“ для 10-11 кл. заповніть та проаналізуйте таблицю за планом курсу.

План

Єгипет

1. Територія

2. Історичний розвиток

3. Культура

4. Природа

5. Народонаселення

6. Господарство

а) промисловість

б) сільське господарств

в) сфера послуг

г) туризм

7. Всесвітньо відомі об’єкти

8. Зовнішньоекономічна діяльність

Проаналізувавши дану таблицю, вчитель опитує учнів класу за опрацьованими ними даними.

V. Підсумок уроку

Аналіз учителем виконаного завдання.

VI. Домашнє завдання

Випереджальні завдання учням − підготувати повідомлення про ПАР від імені «прем'єр-міністра ПАР» щодо ЕГП, «міністра культури «про населення, «міністра промисловості», «міністра сільського господарства», «політолога» щодо історичного минулого країни, «міністра закордонних справ»;

Підготувати запитання представникам преси.

Тема: Південна Африка − економічний лідер регіону

Мета: поглибити в учнів знання про особливості економіко-географічного та політичного положення, населення, культурне надбання й господарства Південної Африки, визначити актуальні проблеми її соціально-економічного розвитку; розвивати аналітичне мислення учнів; виховувати толерантне ставлення учнів до культури інших країн, самоповагу та взаємоповагу.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Актуально про педагогіку:

Зміст, шляхи, форми і методи естетичного виховання цінностей
Зміст естетичного виховання цінностей, орієнтованого на формування естетичної культури школярів, передбачає: розвиток у школярів здібності сприймати в природі, в праці, в творах мистецтва, оточуючій дійсності, поведінці людей, які бажають насолоджуватися цим прекрасним. Структурними компонентами ес ...

Системний підхід до організації фізкультурно-оздоровчої роботи
Безперечно, що сьогодні практично немає такої сфери наукового пізнання, де б не використовувався системний підхід. Навчальний процес фізичного виховання у сучасній школі потребує системного дослідження. Звернемося до уточнення дослідницької позиції щодо визначення поняття «педагогічна система». Існ ...

Методи формування правової культури молодших школярів
Суть системною підходу стосовно правового виховання учнів полягає в єдності мети, завдань і змісту правовою виховання; єдності методів, прийомів і форм правовиховної роботи; єдності і узгодженості дій всіх зовнішніх виховних впливів і самовиховання особистості учня; єдності правової свідомості і по ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com