Перевірка ефективності використання кімнатних рослин на уроках біології

Статті і корисна інформація » Методика використання кімнатних рослин у навчально-виховній роботі з біології » Перевірка ефективності використання кімнатних рослин на уроках біології

Сторінка 1

Наше експериментальне дослідження ми проводили в Кам’янець-Подільській ЗОШ № 12 з учнями 7-А класу. В класі 22 учня.

Основне завдання нашого педагогічного дослідження, перевірити ефективність використання кімнатних рослин на уроках біології. Для цього ми провели з школярами урок-спостереження на тему «Пагін».

Основна мета уроку: навчити учнів спостерігати за кімнатними рослинами.

Обладнання: кімнатні рослини хлорофітума, колеуса, амариліс, алоя, примула, бегонія, традесканція.

Хід уроку

На початку уроку ми повідомили учням тему і мету уроку.

Спостереження над кімнатними рослинами пропонується проводити по карточках-інструкціях.

Учні самостійно дають відповідь на завдання написані на карточках-інструкціях:

1. Розгляньте листки кімнатних рослин – хлорофітума, колеуса, амариліса. Які типи жилкування мають листя даних рослин?

2. Розгляньте листя традесканції, алоє, примули, бегонії. Порівняйте їх. В чому подібність даних листків? В чому різниця?

3. Визначте тип розміщення листків у спостерігаючи рослинах [6, С.101.].

В кінці уроку ми перевірили знання учнів. Проаналізувавши відповіді школярів, ми зробили висновки, що в учнів різні рівні знань. Результати експерименту занесені в таблицю.

Таблиця3.1

№ п/п

Прізвище Ім’я

Рівні знань учнів

1

Бердич Марія

Високий рівень

2

Бордун Марія

Високий рівень

3

Вознюк Ірина

Середній рівень

4

Гаврись Дмитро

Низький рівень

5

Грицак Олег

Високий рівень

6

Драчук Олексій

Високий рівень

7

Зарва Ольга

Середній рівень

8

Ковальчук Андрій

Низький рівень

9

Левшина Олеся

Низький рівень

10

Луцишина Інна

Високий рівень

11

Мазур Анна

Середній рівень

12

Мельник Ігор

Середній рівень

13

Назарук Інна

Високий рівень

14

Олійник Олександр

Низький рівень

15

Остапчук Юрій

Середній рівень

16

Павлюк Юрій

Середній рівень

17

Полунець Алла

Високий рівень

18

Рощин Богдан

Низький рівень

19

Співак Ольга

В Високий рівень

20

Федорчук Тетяна

Середній рівень

21

Шутяк Володимир

Середній рівень

22

Щепак Оксана

Середній рівень

Страницы: 1 2 3

Актуально про педагогіку:

Операції мислення
Проникнення в глиб тієї або іншої проблеми, що стоїть перед людиною, розгляд властивостей, складових цю проблему елементів, знаходження рішення задачі здійснюється людиною за допомогою розумових операцій. У психології виділяють такі операції мислення, як: аналіз; порівняння; абстрагування; синтез; ...

Типи та структура уроку іноземної мови
Основними критеріями класифікації уроків іноземної мови є цілі уроків та ступінь сформованості навичок і вмінь. На цей час в методиці узвичаєно поділ уроків на два основних типи. Перший тип – уроки, що спрямовані на формування мовленнєвих навичок користування мовним матеріалом. На таких уроках має ...

Методика вивчення писемного мовлення у молодших школярів
Процес опанування письма забезпечується сформованістю графо-моторної навички, моделювання звукової структури слова та символізації. За ступенем значущості ці навички в патогенезі труднощів на письмі не є рівноцінними. Найчастіше причиною порушень письма, за результатами спеціальних досліджень (А.Ко ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com