Огляд педагогічних програмних засобів

“Країна Фантазія” – комплект програм, розроблених спеціально для початкової школи. Автори Тур С.Н., Ковальов А.В., Бокучава Т.П (1999 р., м. Виборг, Росія).

В комплекті представлені програми тренувального характеру з математики, письма, образотворчого мистецтва тощо. Завдання розраховані на розвиток творчого, просторового, логічного мислення і запропоновані з урахуванням вікових особливостей учнів (підібрані окремо для кожного року навчання школяра в молодших класах). Програми насичені цікавими ілюстраціями, музичним супроводом, що забезпечують мотиваційну складову та, разом з цим, налаштовують дитину на робочий лад.

Для уроків математики (зокрема подання геометричного матеріалу) можна використати наступні програми:

“Третій зайвий” – відшуковування зайвих геометричних фігур;

“Танграм” – складання геометричних фігур;

“Фантазія” – складання геометричних фігур різноманітних кольорів;

“Конструктор” – малювання за допомогою геометричних фігур.

“Алгоритми” – комплекс програм, створених Інститутом нових технологій (м. Москва, Росія). Автори комплексу Сіманов А., Кулаков А., Ландо С. та ін.

Комплект з більше, ніж десяти програм створений у двох варіантах: перший – тренувальний, для самих учнів, другий – контрольний, для перевірки результатів вчителем. Серед програм слід виділити такі, що направлені на розвиток логічного мислення (“Перевізник”, ”Водолій”, ”Коник-стрибунець”), усного рахунку (“Подвоювач”) та ін.

Для вивчення геометричного матеріалу можна запропонувати програми “Робот”, “Кресляр”, “Черепаха”, “Будівля”. Ці програми розраховані на закріплення знань про геометричні фігури та чудово розвивають просторові уявлення дітей.

“Вежа знань” – розвивальна програма, розроблена російською компанією “New Media Generation”, запропонована у формі розвивальної гри, під час якої учні демонструють свої знання і вправляються у вправах з різних предметів.

Така гра розвиває мислення учнів, вміння самотужки знаходити відповіді на питання, самостійно розв’язувати проблемні ситуації.

Коротко охарактеризуємо інші програмні продукти математичного спрямування:

“Дроби” – програма для вправляння учнів 4 класу у дробових числах;

“Письмове додавання” – комп’ютерна тренувальна програма для закріплення знань учнів, пов’язаних із додаванням 2-, 3- та багатоцифрових чисел у стовпчик.

Актуально про педагогіку:

Кімнатні рослини у навчанні біології
Під час вивчення біології засоби наочності полегшують сприйняття навчального матеріалу. До натуральних засобів наочності з біології належать живі об’єкти, а саме рослини , зокрема вирощені в куточку живої природи, кімнатні рослини. Взагалі, кімнатні рослини мають надзвичайно важливе значення у вивч ...

Формування естетичних цінностей засобами музики і співів
Музика і співи як види мистецтва, що найглибше відображають людські почуття, переживання є важливим засобом формування естетичних цінностей. Вони збагачують емоційне життя учнів, підносять їх загальну культуру, сприяють вихованню ідейності, цілеспрямованості. Формування естетичних цінностей засобам ...

Стан екологічного виховання учнів 7-х класів в позакласній роботі з біології
Для того щоб експериментально дослідити процес екологічного виховання учнівської молоді у позакласній роботі з біології, ми провели педагогічний експеримент. Завдання констатуючого експерименту: виявлення стану сформованості екологічних понять; встановлення наявності екологічних умінь: екологічно м ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com