Організація навчального процесу із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Статті і корисна інформація » Комп’ютерна підтримка уроків математики у початковій школі » Організація навчального процесу із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Сторінка 9

Хід уроку

I. Усна лічба

1. Учні вправляються в лічбі (у межах 10) лічильного матеріалу, показаного на комп’ютері.

а) Гра "Скільки?". Учитель показує на комп’ютері малюнки. Потім мишкою показує кожний, а діти рахують хором. Далі вчитель показує малюнки в іншому порядку, – діти знову рахують.

2. Робота з підручником.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Фізкультхвилинка.

Проводиться у формі гри "Відшукай казкового героя".

Пояснення матеріалу проходить за предметними малюнками на комп’ютері, аналогічно минулому уроку.

2. Поняття "поруч", "під", "над", "на" вчитель пояснює на демонстраційному матеріалі.

3. Робота в зошитах.

Учитель показує на комп’ютері, а учні виконують малюнки в зошитах кольоровими олівцями.

– Пропустіть від напису зверху 4 клітинки. Посередині рядка обведіть клітинку червоним олівцем. Над нею намалюйте 3 зелені палички, під нею – 4 жовті. Праворуч від клітинки намалюйте 2 сині кружечки, ліворуч – 5 коричневих кружечків.

III. Підсумок уроку

– Вазон стоїть . (на підвіконні). Над дошкою висить . (годинник). Між Петриком і Марійкою сидить .

Урок 5. Порядкова лічба. Поняття "зліва направо", "справа наліво", "один", "всі", "решта", "кожний", "вищий – нижчий". Підготовчі вправи до написання цифр

Мета. Учити лічити вперед і назад, використовуючи порядкові числівники. Ознайомити дітей із розміщенням предметів у просторі з використанням слів "зліва направо", "справа наліво"; уточнити значення понять "один", "всі", "решта", "кожний", "вищий", "нижчий". Ознайомити з напрямками руху "зліва направо", "справа наліво". Вправляти в написанні елементів цифр.

Хід уроку

І. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з демонстраційним матеріалом (використання комп’ютера аналогічно до минулих уроків).

2. Робота з підручником

3. Гра "Закінчи речення".

– Кожна пташка має дзьоб.

– Кожна пташка має . (крила, хвостик, лапки, пір’я .)

– Усі пташки . (літають, щебечуть .)

Фізкультхвилинка.

– Вийдіть з-за парт. Станьте лицем до вікна. Зробіть 3 приставні кроки праворуч. Присядьте 5 разів. Зробіть 4 приставних кроки ліворуч. Підніміть вгору руки. Плесніть у долоні. Поверніть голову ліворуч. Поверніть тулуб праворуч, ліворуч і т. д.

II. Повторення вивченого матеріалу.

1. За малюнками учні дають відповіді на запитання; називають звірят від найвищого до найнижчого і навпаки.

2. Робота в зошиті.

Учні малюють рядок ялинок, чергуючи вищі й нижчі (за прикладом, виконаним на комп’ютері).

III. Підсумок уроку

Урок 6. Вимірювання довжини відрізка. Сантиметр. Повторення складу числа 8.

Мета. Ознайомити з мірою довжини сантиметром та сантиметровою лінійкою. Учити вимірювати довжину відрізка міркою і лінійкою.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу

1. Гра „Весела лічба”.

— Полічіть предмети, які учень носить у ранці, викладаючи палички на парті.

Страницы: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Актуально про педагогіку:

Використання відеоматеріалів з метою систематизації та узагальнення знань учнів
Використовувати відеофільм можна за двома методиками: перша — коли він переглядається повністю. Тоді для організації та керівництва пізнавальною діяльністю учнів можна використовувати прийом «стоп-кадр». Його призначення — статична демонстрація явиш, об'єктів, для якісного сприймання та усвідомленн ...

Реалізація завдань естетичного виховання на уроках живопису
Актуалізація проблеми естетичного виховання дітей вимагає переосмислення змісту діяльності вчителя на уроках образотворчого мистецтва, пов'язаної з формуванням особистості в умовах художньо-творчої діяльності молодших школярів. Проблемам естетичного виховання на уроках образотворчого мистецтва прис ...

Психологічний погляд на дидактичні принципи
В управлінні учбовою діяльністю дотримуються дидактичних принципів, які були вироблені давно і, як писав В.В. Давидов, вони не влаштовують ні нашу теорію, ні нашу педагогічну практику. Розглянемо проблематичність окремих з них. Так, принцип наступності виражає той факт, що при переході учня від одн ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com