Організація навчального процесу із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Статті і корисна інформація » Комп’ютерна підтримка уроків математики у початковій школі » Організація навчального процесу із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Сторінка 14

Мета: Ознайомити учнів з таблицею ділення на 8, повторити знаходження частини від числа та ознайомити із складеною задачею.

Хід уроку

І. Контроль, корекція та закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Опитування.

Поясніть розв'язання прикладів

2 м + 6 дм – 17 дм

1 год + 7 хв – 20 хв

Назвіть усі фігури, які є прямокутниками (використовуємо комп’ютер).

Діти розфарбовують кожен окремий фрагмент (геом. фігуру) у окремий колір (Paint).

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

Використовуємо роздруковані кожному учневі таблиці ділення числа на 8.

ІІІ. Розв’язування задач.

Підсумок уроку. Д/З.

Урок 11. Таблиця множення числа 6. Знаходження значень виразів з буквою, що повторюється. (3 клас)

Мета: Ознайомити учнів з таблицею множення числа 6 та її практичним застосуванням; удосконалювати вміння учнів обчислювати значення виразів з буквою.

Хід уроку

І. Контроль, корекція і закріплення знань.

Усні обчислення.

1. Математичний диктант.

– Перший множник – 2, другий – частка чисел 40 і 5. Запишіть добуток.

–Число 45 зменшити у 5 разів і результат зменшити на 3.

– Третину від 27 зменшити на 5.

–Ділене – 25, дільник–різниця чисел 5 3 і 48. Запишіть частку.

– Тато з’їв 12 вареників, мама – на 5 вареників менше, а Наталя – у 4 рази менше, ніж тато. Запишіть, скільки вареників з’їла мама і скільки – Наталя.

Учні проводять стрілки від другого множника до відповіді.

II. Вивчення нового матеріалу.

Підготовча робота.

Пояснення нового матеріалу.

Вчитель показує на комп’ютері схему, за якою буде складатися нова таблиця:

Учні з’ясовують, що в усіх прикладах таблиці першим множником буде число 6.

Робота проходить у такому порядку:

1) дивлячись на схему, учні називають приклад таблиці;

2) вчитель друкує його без відповіді;

3) учні усно замінюють його прикладом на додавання і називають відповідь;

4) вчитель друкує її у приклад на множення.

Первинне закріплення.

1. Колективне розв’язування прикладів.

Учні пояснюють порядок виконання дій.

2. Усне фронтальне розв’язування задачі.

Ш. Розвиток математичних знань.

Сильніші учні самостійно працюють над завданнями 159-162. 1. Робота над задачею 159. Одночасно з повторенням учнями умови задачі вчитель показує на комп’ютері створення короткого запису:

Бесіда.

Підніміть руки, хто буде розв’язувати задачу самостійно. А хто працюватиме зі мною? (Далі вчитель питає лише тих, хто підняв руку після останнього запитання.) Які фігури з тих, що вказані в задачі, є многокутниками? Одночасно на комп’ютері з’являється початок схеми повного аналізу задачі:

Чи відоме число квадратів і трикутників? (Квадратів – 4, трикутників – невідомо.) Вчитель малює:
Страницы: 9 10 11 12 13 14 15 16

Актуально про педагогіку:

Основні чинники формування комунікативних умінь
У системі уроків, які включають відомості про мовлення, учням дається загальне уявлення про спілкування, види мовленнєвої діяльності. Звертається їх увага на відмінності між мовою та мовленням, потрібно зосередити більшу увагу на тому, що мова відображає досвід колективу, а мовлення - досвід індиві ...

Педагогічне проектування як спосіб реалізації інноваційної педагогічної діяльності
У педагогічних дослідженнях процес проектування розглядається як основний механізм здійснення та розвитку інноваційної діяльності, як особливий вид творчості, який включає прогнозування, моделювання та аналітичне оцінювання. Разом з тим, широке коло досліджень цього напрямку не вичерпує всіх питань ...

Аналіз змісту підготовки вчителя трудового навчання на ІПФ
Розширення функцій вчителя в сучасному суспільстві, ускладнення задач і змісту українського виховання молоді обумовлюють підвищення вимог до особистості вчителя. Учитель сьогодні повинний володіти найсучаснішою освітою, високим рівнем інтелектуального, морального і фізичного розвитку, глибоким знан ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com