Організація навчального процесу із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Статті і корисна інформація » Комп’ютерна підтримка уроків математики у початковій школі » Організація навчального процесу із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Сторінка 13

Було – 10 л

Відлили – 3 л

Залишилося – ?

Було – 10 л

Відлили – 3 л і 1 л

Залишилось – ?

Порівнюючи обидві задачі, учні з’ясовують, що в першій задачі відлили З л, а в другій – 4 л, але це число спочатку потрібно було знайти, додавши З л і 1 л. Задачі розв’язують усно.

2. Учитель робить на дошці короткі записи задач вивчених видів з використанням одиниці вимірювання місткості, а учні за цими записами складають і розв’язують задачі в зошитах.

VІ. Підсумок уроку (роздатковий матеріал)

4л + 6л

7л - 6л

9л - 6л

10л - 8л

Урок 9. Кілограм. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання

Мета. Ознайомити дітей з одиницею вимірювання маси – кілограмом, навчиті практично користуватись нею. Готувати до розв’язування задач на 2 дії.

Хід уроку

І. Повторення і закріплення вивченого матеріалу

Усні обчислення

1. Розказати напам’ять таблиці додавання і віднімання 8, 9.

2. Математичний диктант.

• 3 збільшити на 7; 10 зменшити на 9.

• І доданок – 1, II доданок – 9. Запишіть суму.

• 2 плюс 8 мінус 9; 10 мінус 7 плюс 0.

3. Гра «Вдягни ялинку» (використовуємо WORD).

І. Вивчення нового матеріалу

Пояснення нового матеріалу

– Сьогодні ми ознайомимось ще з однією одиницею вимірювання – кілограмом. Кілограмами вимірюють масу. Усі ви бачили в магазині, на ринку, як зважують різні товари. Часто у магазинах продають розфасовані у мішечки, пакети, коробки цукор, рис, сіль .

Учитель демонструє кілограмові пакети рису, цукру, солі.

За вправою 1 учні знайомляться з приладом для зважування – вагою».

Найпростіша вага – шалькова. На ній зважують зрівнюванням вантажів на обох шальках. Діти розглядають малюнки вправи 1 і пояснюють, як проходить процес зважування. Учитель запитує, що буде, якщо рис буде важчий, ніж 6 кг? (Ліва шалька опуститься.) Якщо гранати будуть легшими, ніж 2 кг? (Ліва шалька підніметься.) Учні розглядають на таблиці вагу, якою користуються в магазинах. Учитель пояснює, що на більшу шальку кладуть товар, а стрілка допомагає точніше визначити масу товару.

Учитель називає різні види ваг (і по можливості показує): кантор, аптечні терези, пружинна вага, медичні ваги, ваги на току тощо. (можна використати презентацію або розповідь вчителя на основі фотографій чи малюнків у комп’ютері)

Первинне закріплення

Використання гри „ВЕСОВЩИК” з „Алгоритміки”

III. Розвиток математичних знань

1. Коментоване виконання вправи 2.

2. Фронтальна робота над задачею 4.

Учні спочатку дають відповідь на перше запитання і записують розв’язання в зошитах.

Що тепер відомо про хлопчика і дівчинку? (Хлопчик спіймав 5 окунів, а дівчинка – 3 окуні.) Чи можна тепер дізнатися, скільки окунів вони упіймали разом? (5 + 3 = 8.) Отже, щоб дати відповідь на друге запитання, ми склали нову задачу, у якій використали відповідь на перше запитання – З окуні.

IV. Підсумок уроку

– З якою одиницею вимірювання ми ознайомились? Яку величину вимірюють у кілограмах?

Урок 10. Таблиці ділення на 8. Вправи на застосування таблиці ділення на 8. Задачі на зведення до одиниці. Знаходження частини числа (3 клас)

Страницы: 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Актуально про педагогіку:

Професійно обумовлені вимоги до особи педагога
Сукупність професійно обумовлених вимог до вчителя визначається як професійна готовність до педагогічної діяльності. У її складі правомірно виділити, з одного боку, психологічну, психофізіологічну і фізичну готовність, а з іншої - науково-теоретичну і практичну компетентність як основу професіоналі ...

Економічне мислення як основний компонент економічного виховання
Зміни в життєдіяльності людини в умовах введення ринкових механізмів господарювання роблять актуальною проблему формування економічного мислення. Визначення шляхів та засобів здійснення цього процесу передусім вимагає ретельного дослідження сутності категорії "економічне мислення". Понятт ...

Первинна діагностика сформованості пізнавального інтересу школярів до вивчення французької мови
Педагогічна діагностика - сукупність прийомів контролю і оцінки, спрямованих на вирішення завдань оптимізації навчального процесу, диференціації учнів, а також вдосконалення освітніх програм та методів педагогічного впливу. В педагогіці напрацьовано чимало способів діагностування: - Спостереження з ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com