Було – 10 л
Відлили – 3 л
Залишилося – ?
Було – 10 л
Відлили – 3 л і 1 л
Залишилось – ?
Порівнюючи обидві задачі, учні з’ясовують, що в першій задачі відлили З л, а в другій – 4 л, але це число спочатку потрібно було знайти, додавши З л і 1 л. Задачі розв’язують усно.
2. Учитель робить на дошці короткі записи задач вивчених видів з використанням одиниці вимірювання місткості, а учні за цими записами складають і розв’язують задачі в зошитах.
VІ. Підсумок уроку (роздатковий матеріал)
4л + 6л
7л - 6л
9л - 6л
10л - 8л
Урок 9. Кілограм. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання
Мета. Ознайомити дітей з одиницею вимірювання маси – кілограмом, навчиті практично користуватись нею. Готувати до розв’язування задач на 2 дії.
Хід уроку
І. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
Усні обчислення
1. Розказати напам’ять таблиці додавання і віднімання 8, 9.
2. Математичний диктант.
• 3 збільшити на 7; 10 зменшити на 9.
• І доданок – 1, II доданок – 9. Запишіть суму.
• 2 плюс 8 мінус 9; 10 мінус 7 плюс 0.
3. Гра «Вдягни ялинку» (використовуємо WORD).
![]() |
Пояснення нового матеріалу
– Сьогодні ми ознайомимось ще з однією одиницею вимірювання – кілограмом. Кілограмами вимірюють масу. Усі ви бачили в магазині, на ринку, як зважують різні товари. Часто у магазинах продають розфасовані у мішечки, пакети, коробки цукор, рис, сіль .
Учитель демонструє кілограмові пакети рису, цукру, солі.
За вправою 1 учні знайомляться з приладом для зважування – вагою».
Найпростіша вага – шалькова. На ній зважують зрівнюванням вантажів на обох шальках. Діти розглядають малюнки вправи 1 і пояснюють, як проходить процес зважування. Учитель запитує, що буде, якщо рис буде важчий, ніж 6 кг? (Ліва шалька опуститься.) Якщо гранати будуть легшими, ніж 2 кг? (Ліва шалька підніметься.) Учні розглядають на таблиці вагу, якою користуються в магазинах. Учитель пояснює, що на більшу шальку кладуть товар, а стрілка допомагає точніше визначити масу товару.
Учитель називає різні види ваг (і по можливості показує): кантор, аптечні терези, пружинна вага, медичні ваги, ваги на току тощо. (можна використати презентацію або розповідь вчителя на основі фотографій чи малюнків у комп’ютері)
Первинне закріплення
Використання гри „ВЕСОВЩИК” з „Алгоритміки”
III. Розвиток математичних знань
1. Коментоване виконання вправи 2.
2. Фронтальна робота над задачею 4.
Учні спочатку дають відповідь на перше запитання і записують розв’язання в зошитах.
Що тепер відомо про хлопчика і дівчинку? (Хлопчик спіймав 5 окунів, а дівчинка – 3 окуні.) Чи можна тепер дізнатися, скільки окунів вони упіймали разом? (5 + 3 = 8.) Отже, щоб дати відповідь на друге запитання, ми склали нову задачу, у якій використали відповідь на перше запитання – З окуні.
IV. Підсумок уроку
– З якою одиницею вимірювання ми ознайомились? Яку величину вимірюють у кілограмах?
Урок 10. Таблиці ділення на 8. Вправи на застосування таблиці ділення на 8. Задачі на зведення до одиниці. Знаходження частини числа (3 клас)
Актуально про педагогіку:
Сучасна сім'я і соціальний педагог
У багатьох країнах світу модель системи соціальних служб віддзеркалює концептуальний підхід: від особистості – до сім'ї, від сім'ї – до сімейно-сусідського товариства в будинку, мікрорайоні. Клієнтами сімейного педагога є сім'я та її близьке оточення за місцем проживання. Не чекаючи, поки до нього ...
Самовиховання як систематична і цілеспрямована діяльність
особистості
Формування особистості передбачає три основні компоненти: вплив соціального середовища; цілеспрямований виховний вплив суспільства на особистість через соціальні інститути та свідомий, цілеспрямований вплив людини самої на себе, тобто самовиховання. Перші два компоненти мають об'єктивний характер, ...
Твір як одна з головних форм роботи із розвитку зв’язного мовлення
Учні повинні навчатися аналізувати мовні засоби з погляду їх функціонування у мовленні, свідомо відбирати їх і оцінювати не ізольовано, а в контексті створюваного висловлювання з урахуванням комунікативних завдань. Тому робота із збагачення мовлення мовними засобами у великій мірі тяжіє до навчання ...