Методика розвитку мислення учнів на уроках курсу «Я і Україна« у другому класі

Статті і корисна інформація » Розвиток мислення молодших школярів на уроках курсу "Я і Україна" » Методика розвитку мислення учнів на уроках курсу «Я і Україна« у другому класі

Сторінка 6

3. Визначити, за якою ознакою розподілили перелічені рослини на групи. Дати назву кожній групі.

Огірок, слива, квасоля, гарбуз.

Мак, кульбаба, береза, тополя.

Завдання на доведення

Доведи, що рослина належить до живої природи.

Пшеницю, жито, рис, кукурудзу називають культурними рослинами. Доведи, чому.

Тема: У царстві тварин

Мета: формувати уявлення про групи тварин: комахи, риби, земноводні, плазуни, птахи, звірі, дикі та свійські тварини, травоїдні, хижі та всеїдні; розвивати логічне мислення, формувати вміння порівнювати, визначати істотні ознаки, робити висновки, описувати представників різних груп тварин; виховувати спостережливість, допитливість, прагнення до пізнання тваринного світу, дбайливе ставлення і любов до тварин; вчити встановлювати взаємозв’язки між рослинами і тваринами, між самими тваринами.

Обладнання: ілюстрації тварин, колекції комах, чучела птахів.

Хід уроку

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Учитель: Тварини, як і рослини – це живі організми. Чим відрізняються тварини від рослин? Порівняйте їх за такими ознаками, розглядаючи малюнок дерева і вовка:

Зовнішній вигляд.

Будова.

Чи рухаються?

Чи весь час ростуть?

Як живляться?

Тварини відрізняються від рослин зовнішнім виглядом, будовою. У тварин є голова, тулуб, кінцівки.

Рослини ростуть протягом усього життя, а тварини – тільки у молодому віці.

На відміну від рослин тварини можуть пересуватися.

Основна відмінність тварин від рослин – те, як і чим живляться тварини. Чим живляться рослини? Виробляють самі собі їжу.

За рахунок якої природи живляться рослини? Неживої. А чим живляться тварини? Поїдають рослини, тварин.

Отже, тварини — живі істоти, які живляться рослинами та іншими тваринами, тобто за рахунок живої природи.

Назвіть тварин, які поїдають рослини? Заєць, білка, бджола, миша, лось. Таких тварин називають рослиноїдні.

А чим живиться ластівка? Комахами. А вовк чим живиться? Поїдає зайців.

Як можна назвати таких тварин, які живляться іншими тваринами?

Хижі.

А чим живиться горобець? Він може поїдати і комах і насіння рослин.

Як можна назвати таких тварин, які живляться рослинами і тваринами? Всеїдні.

Доведіть, що вовк і лисиця . — це хижі звірі. Міркування здійснюється так: Хижі — це звірі, які живляться іншими тваринами. Для вовка кормом є зайці, лосі, козулі, а для лисиці — миші, птахи, зайці, тобто інші тварини. Отже, вовк і лисиця — це хижі звірі тому, що вони живляться іншими тваринами.

Міркуючи за зразком, довести, що білка - рослиноїдна тварина.

Учитель: Розгляньте малюнки (вовка і собаки). Назвіть дані тварини. Порівняйте тварини за такими ознаками:

1. Де вони живуть (вовк у лісі, собака поряд з людиною).

2. Як піклуються про потомство (Доглядають своїх малят)

3. Як добувають їжу. (Вовк полює на інших тварин. Собака живе поряд з людиною. Людина турбується про неї, дає їй їжу).

На які дві групи можна поділити цих тварин? (Усіх тварин за участю в їхньому життя людини можна поділити на 2 групи: свійські і дикі тварини).

Розгляньте на дошці малюнки тварин: корова, кінь, ведмідь, білка. Назвіть свійських тварин. Чому ви вважаєте, що вони — свійські? (Живуть біля людини). Чи можемо ми назвати свійськими мишей, мух, які теж живуть біля людини? Чи приручала їх людина? Чи доглядає за ними?

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Актуально про педагогіку:

Дидактичні основи навчання іноземних мов
Перш за все слід відзначити, що зв’язок методики з дидактикою відрізняється від відповідних зв’язків з лінгвістикою і психологією. Справа в тому, що дидактика, як і методика навчання мають один і той самий об’єкт вивчення - навчально-виховний процес. Різниця полягає лише в тому, що дидактика вивчає ...

Поняття мотивації
Мотива́ція (від lat. movere) – 1) спонукання до дії; 2) динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, що керує поведінкою людини та визначає його скерованість, організованість, активність та стійкість; 3) здатність людини за допомогою праці задовольняти свої матеріальні потреби. Те ...

Етапи роботи при навчанні вимовляння звуків
Ознайомлення з новим фонетичним явищем, насамперед із звуками, має відбуватися у звуковому тексті, шляхом наочної, трохи перебільшеної демонстрації його особливостей. Згідно з аналітико-імітативним методом навчання вимови, звуки, що становлять для учнів певні труднощі, виділяються із зв’язного ціло ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com