Методика розвитку мислення учнів на уроках курсу «Я і Україна« у другому класі

Статті і корисна інформація » Розвиток мислення молодших школярів на уроках курсу "Я і Україна" » Методика розвитку мислення учнів на уроках курсу «Я і Україна« у другому класі

Сторінка 12

Тема. Весна. Рослини навесні

Мета: Виявити зміни, які відбулися навесні в неживій природі, в житті рослин, у праці людей. З'ясувати причини, що зумовлюють ці зміни. Ознайомити з ранньоквітучими рослинами, які потребують охорони. Сприяти розвитку спостережливості, вихованню естетичних почуттів.

Обладнання: малюнки весняних рослин.

Хід уроку

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Учитель: Прочитай статтю „Весна” і наведи приклади ознак весни, які ти спостерігав.

Робота в зошиті з друкованою основою. Прочитай ознаки зими і запиши ознаки весни

Зима

Весна

Сонце стоїть низько

Холодно

Дні короткі, а ночі довгі

Дмуть холодні вітри

Земля вкрита снігом

Замерзли річки й озера

Дерева й кущі без листя

Немає трав’янистих рослин

Прочитай статтю„Рослини навесні” і запиши в таблицю рослини, про які говориться в статті.

Трав’янисті рослини

Кущі

Дерева

Відгадай загадку.

Тане сніжок,

Квітне лужок,

День прибуває,

Коли це буває?

Чому ти так думаєш?

Розглянь малюнок до статті „Рослини навесні” (с. 117). Що спільного у рослин, зображених на малюнку? Що відмінного? Які рослини зображені на малюнку, ростуть там, дети живеш?

Закріплення вивченого матеріалу

Закресли зайве

Навесні достигають плоди горобини, цвітуть підснижники, тюльпани.

Тема: Тварини навесні. Зустрічаємо птахів

Мета уроку: з’ясувати зміни у житті комах, птахів, звірів; виховувати бережливе ставлення до тварин; розвивати уяву в дітей; розробка проектів (на вибір) "Колекціонуємо клички тварин", "Ластівка сільська".

Обладнання: ілюстрації із зображенням тварин навесні.

Хід уроку

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Учитель: Прочитай статтю „ Тварини навесні” і склади розповідь про поведінку тварин за планом:

Яка поведінка птахів навесні?

Чому пташині гнізда слід охороняти?

Чому птахи будують гнізда?

Як спостерігати за птахами?

Яка поведінка звірів навесні?

Прочитай статтю”Кроленята” і опиши кроленят за планом:

На кого схожі кроленята?

Які в кроленят вушка?

Які в кроленят очі?

Які в кроленят хвостики?

Що їдять кроленята?

Страницы: 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Актуально про педагогіку:

Методи дослідження в методиці
До основних методів відносять: 1) – критичний аналіз літературних джерел (тобто огляд наукової літератури, щоб не витрачати час на відкриття які вже давно зроблені), 2) – вивчення та узагальнення позитивного досвіду роботи вчителів, які досягли видатних результатів у навчально-виховному процесі (бо ...

Спільна робота сім’ї та загальноосвітньої школи в педагогічному процесі
Сухомлинський у своїх працях “Батьківська педагогіка” в “Сім’я і школа” висвітлює питання виховання дітей. Основною причиною дитячої бездоглядності й правопорушень є за моїм твердим переконанням, низька педагогічна культура сімейно-шкільного виховання. Пора і батькам, і вчителям глибоко усвідомити, ...

Культурологічний підхід у дослідженні розвитку соціальної педагогіки
Культурологічний підхід як комплекс методів пізнання соціальної дійсності є відносно новим. З другої половини XX століття він активно починає застосовуватися фахівцями різних галузей соціально-гуманітарного знання, а саме в наукових дослідженнях філософів, соціологів, культурологів, педагогів тощо. ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com