Ставка Гітлера «Вервольф»

Сторінка 1

Ставка Гітлера «Вервольф», що в перекладі з німецької означає "озброєний вовк", розташована за 8 км на північ від Вінниці. За часів Великої Вітчизняної війни вона використовувалася для керування військовими діями на Східному фронті. Будівництво польової ставки спершу планувалося біля Лубен (Полтавської області). Але, по-перше, тоді там досить активно діяли партизани, які одразу зацікавилися б таємним об’єктом, а по-друге, “бліцкриг” не вдався, і війна затягувалася. Оскільки Вінниця була більш-менш віддаленим, затишним містом і, що найголовніше, була розташована на шляху, де в майбутньому мали збудувати транс’європейську магістраль Гамбург – Готенланд (нинішній Крим), то вибір для зведення «Верхольфу» пав саме на неї.

Історія ставки «Вервольф»

Iсторiя ставки Гiтлера «Вервольф» щiльно окутана таємницями та пiвстолiтнiм забуттям, скрiплена рiками людської кровi і грифом «Совершенно секретно». а також мiсцевими забобонами. Крiм того, оскiльки до «всесоюзної» популяризацiї цього питання у часи перебуди великих зусиль доклали екстрасенси разом з місцевими фантастами, над «Вервольфом» засяяв яскравий нiмб мiстики. Масовi вбивства в цьому регiонi розпочалися ще пiд час сталiнських репресiй 1937-38 років. Нiмцi блискавично скористалися цим, одразу ж пiсля окупацiї розкопавши братськi могили. Після чого окупанти могли почуватися на Вiнниччинi досить спокiйно й неквапом перейти до спорудження ставки Гiтлера.

В серпнi 1941 року фюрер наказав прискорити будiвництво ставки «Вервольф». Так, вона була побудована просто в рекорднi термiни — з вересня 1941 року по квiтень (за iншими вiдомостями — по червень) 1942 року. Кожен iз 13-ти секторiв оточений мiнними полями, 2-метровою огорожею з колючого дроту та лiнiєю високої напруги. Понад 80 житлових i службових примiщень тiльки частково розташувалися на поверхнi в тому числі — особистий будиночок Гiтлера та мармуровий басейн. А пiд землею мiстилося 7 поверхiв, причому стiни герметичних примiщень були завтовшки 5 метрів, а перекриття — 8 метрів, все це оснащене унiкальними дренажними, повiтро-фiльтраційними системами та автономним енергозабезпеченням. Тут були величезнi продуктосховища, воду видобували з артезiанських джерел.

Всiх вiйськовополонених, задiяних на будiвництвi, а це вiд 2 до 14 тисисяч, радянських військовополонених, було знищено. Мало того — лiтак з провiдними фахiвцями фiрм «Тодт», «Краус-Гаар», «Галас», «Нойманн», якi керували всiма роботами, чомусь вибухнув у повiтрi. Ставку оточувала могутня система охоронних споруд, її охороняла служба безпеки, елiтна вiйськова частина СС «Велика Нiмеччина», а зенiтники мали право збивати будь-який лiтак, що з'явиться над «Вервольфом» — навiть нiмецький. Мiсцевi партизани довгий час навiть не здогадувалися, що замiсть «елiтного офiцерського санаторію» в лiсi поблизу села Стрижавка будують «лiгво фюрера». Втiм, поступово кiлькiсть «актiв непокори» в районi «Вервольфу» сягнула 1860. Можливо, саме тому фюрер вiдвiдав ставку лише двiчi: 16.07-29.09.1942 року – прийняття «директиви №45» — наступ на Сталiнград та Чорноморське узбережжя Кавказу i 19.02-8.03.1943 року – директива на проведення операцiї «Цитадель».

Описание: http://www.castles.com.ua/clear.gif«Вервольф» фактично був зменшеною копією головної ставки Гітлера «Вольфшанце» у Східній Пруссії. Зовні ставка мала досить непоказний вигляд. Наземну частину складала 81 будівля. Майже всі будівлі були побудовані з дерева з дерев’яними дахами. З північного боку під лісом – електростанція. Поблизу – дві радіостанції, приміщення персоналу, охорони, водокачка, басейн, телефонний вузол, який забезпечував прямий зв’язок з Берліном, Києвом, Ростовом, Харковом, Дніпропетровськом, Житомиром. Поряд зі ставкою – посадочна смуга для літаків. Територія була замаскована, всі будівлі пофарбовані в темно-зелений колір. Над підземними спорудами посаджені дерева, кущі.

Страницы: 1 2

Актуально про педагогіку:

Загальна характеристика та методика проведення занять з факультативного курсу “Мікроорганізми і здоров`я людини”
Лекція: Поживні середовища Мета: ознайомити учнів з видами поживних середовищ та методами їх приготування, основними областями застосування План лекції: Поняття про поживне середовище Види поживних середовищ Рецепти приготування середовищ Матеріал лекції Для нагромадження, вирощування, виділення і ...

Підготовка та атестація наукових і науково-педагогічних кадрів
В Україні велика увага приділяється підготовці наукових і науково-педагогічних кадрів, котра має свої закономірності, принципи та специфічні ознаки. З часу проголошення державного суверенітету України система підготовки й атестації наукових та науково-педагогічних кадрів зазнала кардинальних змін. ...

Діяльнісно-рольові компоненти професійної компетентності
Професійні знання. Основу компетентності фахівця, на думку сучасних науковців А.А. Бодалева, В.І. Жукова, Л.Г. Лаптєва, В.А. Сластеніна, К.А. Абульханової та інших складають: компетентність діяльності, спілкування і саморозвитку. Професійна компетентність - це професійна підготовка і здатність суб' ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.startpedahohika.com