Позакласна робота — це система занять, заходів і організованого навчання учнів, що проводяться в школах і поза ними під керівництвом учителів, громадськості, органів учнівського самоврядування.
Як органічна частина загальної системи навчально-виховного процесу позаурочні заняття певною мірою вільні щодо вибору конкретної тематики, рівня самостійності учнів у набутті прикладних знань і умінь, здійснення цілеспрямованої творчої діяльності.
Позакласна робота значно відрізняється від навчальної в лабораторії чи кабінеті. Такі заняття побудовані з урахуванням пізнавальних і творчих інтересів учнів на основі їхньої добровільної участі.
Цілями позакласної роботи з інформатики можуть бути розширення і поглиблення знань учнів з інформатики, підвищення пізнавальних інтересів шляхом проведення цікавих заходів.
Не варто вважати позакласною роботою додаткові заняття з тими учнями, які не повністю опанували шкільну програму з інформатики, а також індивідуальні і групові заняття з тими, хто навчається з випередженням.
Можна виділити основні вимоги до організації позакласної роботи в школі:
• залучення до позакласної діяльності учнів з урахуванням їхніх інтересів і здібностей;
• органічна єдність навчальної і позакласної діяльності;
• цілеспрямованість, суспільно корисна значущість позакласної роботи;
• доступність навчального матеріалу, відповідність його віку учнів, рівню їхнього розвитку;
• зв'язок різних форм позакласної роботи: індивідуальних, групових і масових;
• поєднання добровільності участі учнів у позакласній роботі з обов'язковістю її виконання.
Додаткові заняття з інформатики сприяють кращому розвитку індивідуальних здібностей учнів і переслідують такі основні цілі:
а) пробудження і розвиток інтересу до поглибленого вивчення інформатики та її відгалужень;
б) формування навичок науково-дослідницького характеру;
в) забезпечення допрофесійної трудової підготовки школярів в галузі застосування інформаційних технологій;
г) організація вільного часу і дозвілля.
позакласний інформатика методичний конкурс
Актуально про педагогіку:
Класифікація бібліографічних джерел з педагогічних наук
Всю педагогічну літературу, яка має застосування в наукових дослідженнях, можна розділити за такими ознаками: У залежності від цільового призначення – обліково-реєстраційна, рекомендаційна, критична (рецензії, огляди, тощо). За змістом і типом книги – загальнопедагогічна, галузева (з дидактики, мет ...
Шляхи удосконалення реабілітаційно-педагогічної роботи з підлітками
девіантної поведінки
Питання реабілітаційно-педагогічної роботи з девіантними підлітками гостро постає в нашому суспільстві і тому потребує здійснення заходів, тобто проведення певних методик, застосування технологій, які будуть повертати підлітків до нормального функціонування в суспільстві. Основними шляхами покращен ...
Розвиток уявлень про поняття «театралізація»
Найскладнішою формою творчих ігрових ситуацій, де дитина може себе виявити є театралізація, що охоплює як самостійне творення образів так і постановку музичних сцен чи цілих вистав. До цього дітей потрібно готували поступово, пропонуючи учням різні завдання, серед яких можуть бути наступні: створит ...